استقبال خوب از جشنواره سینما حقیقت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:38 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۷۲۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۱
دبیر جشنواره سینما حقبقت با ابراز خشنودی از استقبال از جشنواره گفت: مستندسازان ما همیشه پیشرو بوده اند چنان که در ثبت حقایق کرونا با وجود تمام خطرات و مشقاتی که متوجه سازندگان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمد حمیدی مقدم مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در برنامه شهر فرنگ شبکه خبر با بیان این مطلب درباره اهداف برگزاری برخط جشنواره سینما حقیقت گفت:مهمترین هدف جشنواره فراهم کردن عدالت نمایش برای همه افراد بود.

حمیدی مقدم با بیان این که مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی متولی برگزاری جشنواره بود افزود: در پی فراخوان جشنواره با کمال تعجب ۸۹۴ فیلم به دبیرخانه رجوع کرد و این بود که به عنوان یک بخش فرهنگی و تغییر فضای سکون و یأس حاکم مصمم به برگزاری جشنواره شدیم.

دبیر جشنواره سینما حقیقت گفت: رصد جشنواره‌های بین المللی هم که نشان داد موفق‌ترین جشنواره‌های آنلاین جشنواره‌های مستند بودند بر انگیزه ما برای برگزاری جشنواره افزود.

او گفت: در روز اول جشنواره تعداد بازدید از سامانه خانه جشنواره ۴ هزار نفر بود که با گذشت هر روز با کمال تعجب به شمار بینندگان اضافه شد و در روز آخر از مرز ۵۰ هزار نفر گذشت.

حمیدی مقدم گفت: خبر خوب این که پارسال ما ۷۵ میلیون بلیت فروختیم، اما امسال این رقم با وجود محدودیت‌ها به ۹۰ میلیون تومان رسید که جهش فوق العاده‌ای برای سینما حقیقت است.

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گفت: در پی برگزاری جشنواره بالاترین رکورد ثبت نام در کارگاه‌های آموزش سینما حقیقت شکسته شده و از مرز ۵۰۰ نفر گذشته است.
 
حمیدی مقدم با اشاره به مشکلات مستند سازان و ضرورت پژوهش عمیق برای ساخت مستند گفت: حمایت مالی از مستندسازان را به ۲۰۰ میلیون تومان رسانده ایم.
 
 

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°