هر کسی به مردم تعهد داده باید به آن پایبند باشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:22 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۷۳۳
تاریخ انتشار : جمعه ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۳
رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: "معیشت مردم" و "کرونا و آسیب‌های آن" مهم‌ترین مسائل امروز کشور هستند که همه مدیران باید برای حل آن‌ها تلاش کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در نشست خبری پایان سفر یک روزه‌اش به خراسان شمالی با گلایه از وقفه ۱۰ ساله در اجرای پروژه‌های مسکن در خراسان شمالی بر لزوم پایبندی دستگاه‌های اجرایی به تعهدات‌شان در قبال مردم تاکید کرد.

رئیس دستگاه قضا گفت: که در این سفر عملکرد و وضعیت دادگستری و سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی در استان مورد بررسی قرار گرفت.

رییس قوه قضاییه در همین راستا از تخصیص ۸۰۰ میلیارد ریال از بودجه‌های قوه قضاییه و منابع استانی برای رفع مشکلات و نیاز‌های فوری قضایی استان خراسان شمالی خبر داد.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به مسائل مطرح شده از سوی نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف استان یکی از عمده‌ترین مشکلات را بی توجهی دستگاه‌های اجرایی به تعهدات‌شان در انجام پروژه‌ها در مرکز استان و برخی شهرستان‌ها عنوان کرد.

رئیس قوه قضاییه یکی از این پروژه‌ها را ساخت مسکن برای مردم ذکر کرد که به دلیل مسئولیت‌ناپذیری دستگاه‌های دولتی و خصوصی بیش از ۱۰ سال است بر زمین مانده است.

حجت الاسلام رئیسی با بیان این که هر کسی به مردم تعهد داده باید به آن پایبند باشد، خواستار انجام تکالیف دستگاه‌های اداری و شهرداری‌ها و شرکت‌های وابسته به بانک‌ها در این زمینه شد.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر این که اهمال دستگاه‌ها در انجام تعهدات‌شان قابل گذشت نیست، رییس دادگستری استان خراسان شمالی را ملزم کرد که اجرای تعهدات دستگاه‌ها را با جدیت از آن‌ها مطالبه نماید.

حجت الاسلام رئیسی گفت: بسیاری از گره‌ها با همت مدیران به سرعت قابل گشایش است و امکانات و تدبیر آن نیز در داخل قرار دارد و تهدید و تحریم و مسائل خارجی در آن تاثیر گذار نیست.

رئیس قوه قضاییه گفت: مجموعه مطالب ارائه شده از سوی مدیران استان هم نشانگر آن است که هرجا مدیری مصمم و پای کار بود و از اعتبارات استان درست و به موقع استفاده کرد، اتفاق جدی افتاد.

حجت الاسلام رئیسی افزود: هر جا که مدیران با احتیاط و محافظه کاری عمل کردند و کار‌ها مشمول مرور زمان شد، کار‌ها پیش نرفت و برای مردم هم مشکل به وجود آمد.

رئیس دستگاه قضا با بیان این که خسارت برخی ترک فعل‌ها و تاخیر در انجام وظیفه بیشتر از انجام فعل‌ها بوده است، ابراز امیدواری کرد مسئولان اجرایی استان خراسان شمالی با همت مضاعف به امور مردم رسیدگی کنند.

حجت الاسلام رئیسی از "تامین معیشت مردم" و "مقابله با کرونا و آسیب‌های ناشی از آن به ویژه در حوزه کسب‌وکار" به عنوان دو مساله مهم امروز کشور یاد کرد و از همه مدیران خواست تمام تلاش خود را برای حل این مسائل و رفع نگرانی‌های مردم به کار گیرند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۵°