کاهش مراجعان سرپایی و موارد مثبت کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:45 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۷۴۱
تاریخ انتشار : جمعه ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
­سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از کاهش یک سوم حجم مراجعان سرپایی به مراکز درمانی خبر داد و گفت: موارد مثبت ابتلا به بیماری کرونا در کشور بسیار کاهش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر علیرضا رئیسی افزود: با اجرای طرح ملی غربالگری از تک تک خانه‌ها به صورت تلفنی یا حضوری غربالگری انجام می‌شود که در صورت نیاز در منزل از افراد مشکوک تست سریع گرفته می‌شود.

شکایتی از تاخیر در انجام یا اعلام نتیجه تست کرونا نداریم

آقای رئیسی تاکید کرد: با افزایش تعداد تست‌های روزانه دیگر شکایتی از تاخیر در انجام یا اعلام نتیجه تست‌ها نداریم. تاکید بر این است که از مبتلایان تست PCR گرفته شود، اما برای اطرافیان بیمار و کسانی که در خانه تست می‌دهد از تست سریع استفاده شود.

دبیر کمیته بهداشت ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: با اعمال محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های گذشته، آمار بستری شدگان به شدت کاهش یافت به طوری که در تهران از هزار نفر بستری در روز به کمتر از ۳۰۰ نفر در روز رسیده ایم.

عادی انگاری نباید موجب بروز دوباره موج بیماری شود

دکتر رئیسی تاکید کرد: با اینکه سیر شیوع بیماری در کشور رو به کاهش است، اما باید به روند‌ها توجه داشته باشیم و نباید با عادی انگاری موجب بروز مجدد پیک بیماری در کشور شویم. چراکه پیک گذشته بیماری فشار بسیار زیادی به کادر درمان و سلامت کشور وارد کرد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: اکنون در وضعیت جدیدی قرار گرفته ایم و امیدواریم با رعایت خوب پروتکل‌های بهداشتی این روند ادامه داشته باشد.

محدودیت تردد شبانه از موفق‌ترین طرح‌ها در کاهش آمار ابتلا به بیماری بوده است

دکتر رئیسی همچنین با تقدیر از قرارگاه عملیاتی ستاد ملب مقابله با کرونا برای اجرای طرح اعمال محدودیت تردد شبانه گفت: روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اعتقاد دارند که این طرح از جمله موفق‌ترین طرح‌ها در زمینه کاهش آمار ابتلا و جلوگیری از تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی بوده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°