تولید اتوبوس با موتور ساخت داخل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:13 - دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۶۷۴۵
تاریخ انتشار : جمعه ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
رئیس هیئت مدیره ایران خودرو دیزل گفت: اتوبوس‌های ناوگان حمل و نقل عمومی را با موتور ساخت داخل تولید می‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

"مهدی محمدی" با بیان اینکه به علت محدودیت‌ها در تأمین موتور، خط تولید اتوبوس ایران خودرو دیزل ۱۰ سال تعطیل بود، افزود: در شرایط تحریمی به جای اینکه نگران وارد نشدن قطعات باشیم با اتکا به ساخت داخل و کار جهادی توانستیم موتور اتوبوس را داخلی سازی و سپس ساخت اتوبوس را در این مجموعه آغاز کنیم.

وی افزود: هم اکنون روزانه ۴ دستگاه اتوبوس در ایران خودرو دیزل تولید می‌شود در حالیکه ظرفیت ما در هر شیفت، تولید ۱۰ اتوبوس و در شبانه روز تولید ۲۰ دستگاه اتوبوس است.

محمدی گفت: هم اکنون ۷۵۰ نفر در خط تولید اتوبوس ایران خودرو دیزل مشغول به کار هستند که اگر با تأمین مالی و عقد قرارداد برای تأمین اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی به ظرفیت ۲۰ دستگاه برسیم برای هزار و دویست نفر دیگر هم در این مجموعه اشتغال ایجاد می‌شود.

رئیس هیئت مدیره ایران خودرو دیزل بیان کرد: برای رساندن تولید به ظرفیت اسمی خود هیچ مشکلی نداریم و تنها مشکل ما تأمین مالی و هدایت سفارش‌های تأمین اتوبوس از محل ساخت داخل است.

وی با بیان اینکه کیفیت قوای محرکه اتوبوس ساخت داخل همانند قوای محرکه اتوبوس بنز است، افزود: از نظر بدنه و تزئینات اتوبوس‌های ساخت این مجموعه قابل رقابت با مدل‌های وارداتی و قیمت آن ۳۰ درصد پایین‌تر است.

محمدی گفت: با زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های موجود علاوه بر تامین داخل می‌توانیم اتوبوس‌های ساخت داخل را به بازار‌های آسیای میانه، افغانستان و عراق صادر کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °