دنیا بیش از همیشه به همزیستی ادیان نیازمندست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۰۶۷۶۳
تاریخ انتشار : جمعه ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
سخنگوی دولت گفت: دنیایی که در آن روی میز‌ها گزینه جنگ و افراط گرایی وجود دارد بیش از هر زمان دیگری به الگوی همزیستی ادیان در ایران بزرگ نیاز دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای علی ربیعی پس از بازدید مرکز خیریه مدرسه ساهاکیان و مرکز سالمندان چیلیویه ارامنه به مناسبت سال نوی میلادی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همزیستی مسالمت آمیز از خصوصیت جامعه ایرانی است افزود: از تبریز تا اصفهان و ارومیه خیابان‌هایی داریم که در یک خیابان، مسجد، کنیسه و حتی مرکز عبادت زرتشتیان داریم. شهر‌ها و خیابان‌های ما به نوعی شاهد همزیستی هستند و همه در کنار هم در ایران زندگی می‌کنیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: در روز‌های سخت، همیشه کنار هم در ایران بزرگ بودیم که این الگوی کنار هم بودن ما در چنین روز‌هایی تجلی پیدا می‌کند.

ربیعی گفت: مسایلی که ادیان مختلف در کشور دارند مانند دیگر هموطنان ما باید به آن‌ها رسیدگی شود، زیرا همه ما مثل هم هستیم از این رو معتقدیم همه مسایلی که شامل ایرانیان می‌شود شامل اقلیت‌های مقیم ایران هم می‌شود.

وی افزود: من به نمایندگی از دولت، سالروز میلاد حضرت مسیح (ع) و سال نوی مسیحی را به هموطنان مسیحی و همه مسیحیان جهان تبریک عرض می‌کنم. امروز در مرکز خیریه‌ای حاضر شدم که برای ارامنه تهران خدمات انجام می‌دهد و انجمن‌های مختلف در اینجا به معیشت افراد نیازمند مسیحی کمک می‌کنند.

ربیعی گفت: مراکز خیریه ارامنه تحت پوشش سازمان بهزیستی است، اما این مرکزی که بازدید کردیم تازه آغاز به کارکرده که باید برای بازسازی آن کمک کنیم البته این کمک کردن شامل سایر مراکز خیریه و نگهداری از سالمندان ارامنه نیز می‌شود.
 
قدردانی کشیش کلیسای وارطان مقدس از دولت 
 
آقای ماشتوتس خاشاطوریان کشیش کلیسای وارطان مقدس نیز در جمع خبرنگاران گفت: آرزو می‌کنیم که در همه دنیا صلح و آرامش و برای مردم سلامتی برقرار و بیماری‌ها برطرف شود و مردم از ادیان مذهبی در کنار هم با خوشبختی و سلامتی زندگی کنند.

وی افزود: در اینجا کمک‌ها توسط شورای خلیفه گری و هیئت‌های کمک به مستمندان بر اساس فهرستی که دارند انجام می‌شود، ما هم افراد را شناسایی و معرفی می‌کنیم. البته از دولت هم سپاسگزاریم که کمک‌های خود را از ارامنه دریغ نکرده است.
 
کمک ماهانه به ۱۳۵ خانواده مستمند ارمنی

آقای موشیخ زادوریان رئیس هیئت کمک به ارامنه تهران هم گفت: ۱۳۵ خانواده مستمند ثبت شده ارمنی در تهران داریم که ماهانه و سالانه به آن‌ها کمک می‌کنیم.

وی افزود: اقلام بهداشتی، برنج، روغن، لوبیا، عدس، نخود و سویا از جمله اقلامی است که به مناسبت سال نوی میلادی در بسته‌های معیشتی به خانواده‌های نیازمند ارامنه اهداء کردیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °