تشکیل دولت لبنان به سال آینده میلادی موکول شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:14 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۷۹۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
سعد حریری، تشکیل دولت لبنان را به سال آینده میلادی موکول کرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پافشاری سعد حریری مامور تشکیل کابینه هفتاد و هفتم لبنان با ادعای تشکیل دولتی مستقل و متخصص، تشکیل دولت جدید را به سال آینده میلادی موکول کرد.

دکتر علی عزالدین می‌گوید، سعد الحریری ادعا می‌کند که دولتی غیرسیاسی تشکیل خواهد داد. این غیرممکن است بیش از ۸۰ کرسی از ۱۲۰ کرسی مجلس لبنان در اختیار مقاومت از مسیحی، سنی و شیعه است. نمی‌توان در تشکیل دولت آن‌ها را نادیده گرفت این یعنی نادیده گرفتن رای مردم.

فراکسیون وفاداری به مقاومت (حزب الله) در مجلس لبنان در نشست هفتگی اش با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، درحالی که هرگونه تاخیر در تشکیل کابینه، حجم مشکلات و عمق بحران پولی، اقتصادی و اجتماعی در کشور را نشان می‌دهد، آفت فساد و آلودگی خطرناک جاری شده در رگ‌ها و ساختار نظام سیاسی کشور، موضوعی است که تداوم حالت فوق العاده و بالاترین حد توجه را می‌طلبد. چرا که این امر در نظم بخشیدن به زندگی عمومی و امنیت اجتماعی شهروندان تاثیر دارد.

این بیانیه همچنین خواستار هوشیاری دائمی در قبال اقدام‌های مخرب آمریکا، تحریم‌ها و فشار‌های موجود علیه لبنان شد که هدف آن تحقق اهداف رژیم صهیونیستی است.

دولت «حسان دیاب» در پی انفجار مهیب بندر بیروت استعفا کرد؛ «مصطفی ادیب» که در دهم شهریور مامور به تشکیل کابینه جدید لبنان شده بود نیز پنجم مهرماه انصراف خود را از این موضوع اعلام کرد و عقب کشید. پس از او «سعد الحریری» بیست و دوم اکتبر ۲۰۲۰ (اول آبان ماه ۱۳۹۹) مامور به تشکیل کابینه جدید شده، اما هنوز به نتیجه نرسیده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°