آخرین مهلت ثبت نام در پذیرش بدون کنکور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:06 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۷۹۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
داوطلبان تا ساعت 24 فرصت دارند براساس سوابق تحصیلی یعنی معدل کتبی دیپلم ، برای نوبت بهمن ، ثبت نام و انتخاب رشته کنند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرایند ثبت نام در پذیرش بدون آزمون ویژه بهمن ماه ۹۹ از روز یکشنبه ۳۰ آذرماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز شد و ساعت ۲۴ امشب به پایان می‌رسد.

بر اساس اعلام فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکنون ۳۶ هزار و ۳۳۱ نفر در این دوره از پذیرش بدون آزمون ثبت نام کرده اند.

پس از پایان مهلت ثبت نام و فرایند گزینش و ارزیابی متقاضیان، پذیرفته شدگان از بهمن ماه به کلاس‌های درس می‌روند.

پذیرش بدون آزمون به همراه آزمون سراسری ۹۹ تعداد ۹۱۲ هزار نفر ظرفیت دارد که تعدادی از این پذیرفته شدگان با توجه به ثبت نام‌های پیشین در مرداد و شهریورماه، ترم تحصیلی را از آبان ماه آغاز کرده اند.

دریافت دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور امسال دارا بودن مدرک پیش‌دانشگاهی یا دریافت آن تا ۳۱ شهریورماه از مدارک لازم برای متقاضیان ثبت نام در پذیرش بدون آزمون است.

دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی هستند، حق ثبت نام و شرکت در این مرحله ندارند و در صورت ثبت‌نام و انتخاب رشته به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

مجموع رشته محل‌های با آزمون و بدون آزمون سال ۹۹ بر اساس اعلام فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور ۲۴۸ هزار رشته محل است.

فرایند پذیرش بدون آزمون بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در ۸۵ درصد رشته‌ها محل‌ها از سال ۹۷ اجرایی شد و کنکور فقط برای ۱۵ درصد رشته‌ها که در لیست پر رقابت‌ها قرار دارند، برگزار می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°