تسهیل و تسریع ایفای تعهدات ارزی روند مثبتی دارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۰۶۸۳۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
معاون وزیر صنعت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: اجرای مفاد مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی در زمینه تسهیل و تسریع ایفای تعهدات ارزی روند مثبتی را پشت سرگذاشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، "حمید زادبوم" در نشست کمیته اقدام ارزی با اشاره به اقدام‌ها و پیگیری‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت برای اجرایی شدن این مصوبه، توضیح داد: فرآیند‌های اجرایی مصوبه‌های ستاد هماهنگی اقتصادی با همکاری گمرک ایران، سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی ایران در حال تدوین بوده و با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و همچنین جلسات فوق‌العاده کمیته اقدام ارزی دراین زمینه اقدام می‌شود.

معاون وزیر صنعت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: براساس فراهم شدن هرچه سریع‌تر زیرساخت‌ها توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، افزایش سرعت بازگشت ارز حاصل از صادرات را مشاهده خواهیم کرد.

مسوول کمیته اقدام ارزی خاطرنشان کرد: تاکنون فرآیند اجرایی رفع تعهدات ارزی صادرات مرزنشینان و پیله‌وران، صادرات از محل ورود موقت و انتقال کالا به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نهایی و ابلاغ شده و سایر موارد نیز در اسرع وقت اجرایی خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تأکید مجدد بر سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه تسهیل و تسریع در فرایند ایفای تعهدات ارزی گفت: حرکت در این مسیر، جز با همکاری تمامی بخش‌ها میسر نخواهد شد.

جلسه کمیته اقدام ارزی سازمان توسعه تجارت ایران با حضور اعضا و همچنین افرادی از سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

از ابتدای امسال، سازمان توسعه تجارت و بانک مرکزی مهلتی را برای صادرکنندگان به منظور بازگرداندن ارز حاصل از صادرات در سال‌های ۹۷ و ۹۸ تعیین کردند که در غیر این صورت کارت بازرگانی آنان تعلیق خواهد شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد تا پایان شهریورماه امسال ۳۵ میلیارد یورو ارز صادراتی به چرخه اقتصادی کشور بازگشت، اما ۱۶ میلیارد یورو باقی ماند که پیگیری برای پرداخت آن در دستور کار قرار دارد.

آبان ماه نیز بانک مرکزی در بخشنامه‌ای اعلام کرد صادرکنندگان می‌توانند به شیوه تهاتر و ارز متقاضی اقدام به ایفای تعهدات ارزی خود کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °