ابلاغ مصوبه اختصاص اعتبار و تسهیلات به ۳ استان سیل زده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:59 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۶۸۴۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹
هیئت دولت مصوبه اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان‌های بوشهر، هرمزگان و گیلان را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه مورخ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ با اختصاص اعتبار تا سقف مبلغ ۱۲۵۸ میلیارد و ۴۲۲ میلیون ریال اعتبار برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و آب گرفتگی در استان‌های بوشهر و هرمزگان موافقت کرد.

اعتبار مذکور شامل کمک بلاعوض جهت احداث واحد‌های مسکونی شهری و روستایی، تعمیر واحد‌های مسکونی شهری، روستایی و تجاری، تأمین لوازم معیشتی واحد‌های مسکونی آسیب دیده، کمک هزینه اسکان موقت واحد‌های مسکونی شهری و روستایی، هزینه‌های پشتیبانی و ارایه خدمات فنی و مدیریتی و آواربرداری، بازسازی تأسیسات روبنایی داخل محدوده و دفع آب‌های سطحی و تأمین زمین در دو استان یاد شده است.

همچنین مبلغ ۱۴۳۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود و کارمزد ۴ درصد در مناطق روستایی و ۵ درصد در مناطق شهری به منظور جبران خسارات وارده در استان‌های بوشهر و هرمزگان با ضمانت زنجیره‌ای اختصاص داده شد.

به موجب این مصوبه همچنین مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار (شامل ۱۰ میلیارد ریال به صورت اعتبار هزینه‌ای و ۴۰ میلیارد ریال به صورت اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای) به منظور تسویه تنخواه پرداختی بابت تأمین هزینه‌های ضروری اولیه و بازسازی تأسیسات آسیب دیده ناشی از سیل به شهرستان‌های غرب گیلان اختصاص یافت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان نیز موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبار فوق را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°