آسیب‌شناسی ابعاد حادثه اخیر ارتفاعات تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:58 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۸۴۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
رئیس سامان امداد و نجات سازمان هلال احمر گفت: بر اثر بوران و بهمن روز گذشته در ارتفاعات ۴ منطقه از تهران، تاکنون ۷ تن فوت، ۹ نفر مفقود و ۱۴ نفر نجات یافته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"مهدی، ولی پور" در گفتگو با ۱۸:۳۰ گفت:بر اساس آخرین اطلاعات یک نفر از نجات یافته‌ها در بیمارستان فوت شده است.

رئیس سامان امداد و نجات سازمان هلال احمر گفت: ۲۰ تیم امداد و نجات و ۱ تیم امداد هوایی برای نجات مفقودین اعزام شده اند.
او مبنی آماری جان باختگان و مصدومین را تحویل مصدومین و نجات یافتگان به اورژانس اعلام کرد.
ولی پور درباره متفاوت بودنِ آمار جان باختگان حادثه سقوط بهمن روز گذشته گفت: علت اختلاف آماری متفاوت بودنِ محل گرفتاری کوهنوردان و طبیعت گران است اما در نهایت سازمان هلال احمر آمار نهایی را اعلام می کند.

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه آمار سازمان اورژانس یک نفر قوتی را ثبت کرده است، گفت: در دو حادثه دیروز جمعه ۳ نفر به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که یکی از آن‌ها در بیمارستان فوت شده است.
او با بیان اینکه امداد رسانی در کوهستان بر عهده هلال احمر است، گفت: ابتدا با اعلام گرفتار شدنِ ۳ هزار نفر در برف و بوران می‌بایست سازمان آتش نشانی و اکیپ‌های هلال احمر در کنار اورژانس قرار می‌گرفت و هماهنگی‌های لازم انجام می‌شد.
 
رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران هم درباره افزایش تردد در کوهستان گفت: علاقمندان به سفر و کوهنوردی بعلت دوره قرنطینه کرونایی از فرصت استفاده کردند و اقدام به کوهنوردی کردند. این افراد به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت سفرهای برون شهری به کوهستان رفته اند.
 
"اسماعیل اسماعیل‌زاده " کوهنوردان حرفه ای را دارای تجهیزات حرفه ای معرفی کرد و گفت: بسیاری از افرادی که روز گذشته در ارتفاعات تهران گرفتار شدند کوهنورد بودند نه کوهنورد حرفه ای. افرادی که اقدام به طبیعت گردی می کنند صرفاً کوهنورد نیستند. 
او افزود: امکانات هیئت کوهنوردی محدود است و متاسفانه کوهنوردان برای صعود به ارتفاعات با هیئت کوهنوردی استان هماهنگ نمی کنند.
 
صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلام اینکه باندازه کافی اطلاع رسانی شده بود گفت: سازمان هواشناسی از رسانه های مختلف ناپایدار بودنِ جو هوا را به اطلاع هموطنان رساند اما علت اینکه برخی کوهنوردان به هشدار ها و پیام های هواشناسی توجه نکردند برای ما مبهم است.
 
مدیر تله‌کابین توچال با تایید گرفتار شدن بیش از ۱۰۰ طبیعت گرد و کوهنورد در حادثه دیروز گفت: افراد زیادی که از نقاط مختلف به سمت ایستگاه یک تله کابین آمده اند به مناطق امن انتقال یافتند. 
 
"روح‌الله امداد" توقف کابین ها را وزش باد اعلام کرد و گفت: قطعی برق موقتی بود و بلافاصله برق اضطراری وارد مدار شد.
او افزود: وزش باد برای فعال بودن تله کابین اهمیت دارد و ناپایداری هوا برای مدیریت توچال و فعالیت تله کابین تاثیری نخواهد داشت.
 
برچسب ها: تله کابین ، ریزش برف
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°