جستجو برای نجات ۷ خدمه یک شناور غرق شده در خلیج فارس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:33 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۸۷۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
اداره کل بنادر ودریا نوردی هرمزگان اعلام کرد تلاش برای یافتن ۷ خدمه یک فروند لندینکرافت که در ۲۵ مایلی جنوب شرقی جزیره لارک، واژگون شده است ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اداره کل بنادر ودریا نوردی هرمزگان اعلام کرد تلاش برای یافتن ۷ خدمه یک فروند لندینکرافت که در ۲۵ مایلی جنوب شرقی جزیره لارک، واژگون شده است ادامه دارد.

معاون دریایی اداره کل بنادر ودریا نوردی هرمزگان گفت: ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه دیشب شرایط اضطراری این شناور اعلام شد که سریعا شناور ناجی ۱۲ از جزیره قشم به موقعیت اعزام شد.

اسماعیل مکی زاده افزود: با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی و تاریکی هوا، از سحرگاه امروز جستجو و نجات دریایی ادامه یافت که ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه امروز و در ۲۵ مایلی جنوب شرقی لارک شناور مذکور به حالت واژگون توسط ناجی ۱۲ پیدا شد.

وی افزود: خدمه این شناور را ۶ ایرانی با نام‌های محمد عسکری زاده، فرزاد غلام رضایی، ستار صفری سکل، مصطفی بهادری، یاسر مانع بو حمیدی، موید عبدلیان پور و نیز یک نفر تبعه کشور هندوستان با نام اجین جانسون تشکیل داده که همگی مفقود شده و تلاش برای نجات جان این افراد ادامه دارد.

مکی زاده در خصوص عوامل وقوع این حادثه نیز گفت: عوامل متعددی نظیر عدم توجه به هشدار‌های هواشناسی و دریا روی در شرایط نامساعد جوی و همچنین چیدمان نادرست بار از عوامل اولیه احتمالی در بروز این حادثه هستند که البته نظر نهایی پس از تحقیقات کامل و گزارش تیم بررسی سوانح دریایی اعلام می‌شود.

به گفته مکی زاده، هماهنگی لازم برابر طرح استانی جستجو و نجات دریایی با عوامل مرتبط مانند ندسا، نداجا و دریابانی استان و شناور‌های عبوری در منطقه تنگه هرمز برای پایش دریایی و هوایی منطقه صورت گرفته است و انتقال شناور به منطقه کم عمق دریا نیز بمنظور جلوگیری از غرق شدن آن ادامه دارد.

این شناور از بندر شناص عمان عازم بندرعباس و حامل بیل مکانیکی بوده است.

پیشتر هواشناسی و مدیریت بحران استانداری هرمزگان درباره وضعیت نامساعد دریا در آب‌های استان از روز جمعه تا یکشنبه هشدار داده بودند.

لندینکرافت شناور بزرگ فلزی است که برای حمل بار و خودرو استفاده می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°