فصل جدید همکاری میان افغان فیلم و رسانه ملی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:13 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۶۸۸۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
مدیرکل امور بین الملل رسانه ملی گفت: با همکاری، هم افزایی و بهره گیری از اشتراکات فرهنگی فصل جدیدی از همکاری میان افغان فیلم و رسانه ملی کلید خواهد خورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای فهیم دانش در نشستی با عوامل افغان فیلم در ساختمان جام جم افزود: صدا و سیما از بزرگترین رسانه‌های منطقه و جهان است که ده‌ها شبکه داخلی و برون مرزی دارد.

وی با اشاره به اشتراکات فرهنگی ایران و افغانستان ادامه داد: افغانستان تنوع فرهنگی بسیار خوب، همزیستی مناسب ادیان و اقوام و جذابیت‌های فراوان غذایی و مذهبی و ... دارد و این وظیفه رسانه است که این موارد را به نمایش بگذارد.

مدیرکل امور بین الملل رسانه ملی ادامه داد: شاید تصور بسیاری از افغانستان، کشوری جنگ زده است در صورتی که این کشور قابلیت‌های متفاوتی دارد و زندگی به زیبایی در آن جاری است.

آقای فهیم دانش افزود: سازمان صدا و سیما ظرفیت‌های مختلفی دارد و از معدود سازمان‌هایی است که دانشگاهی اختصاصی در زمینه بروکت و برودبند دایر کرده است و ما می‌توانیم در زمینه‌های مختلف اتفاقات فرهنگی خوبی را رقم بزنیم.

خانم صحرا کریمی مسئول افغان فیلم هم در این نشست گفت: قدمت این مرکز به ۵۲ سال می‌رسد. رویکرد آن در ابتدا حفظ آرشیو و ثبت و پخش سفر‌های پادشاهان و افراد مهم بوده است، اما در زمان شوروی سابق حدود ۵۰ فیلم در آن تولید شد.

وی افزود: در حال حاضر ما یک شبکه ملی داریم و ۹۹ درصد تلویزیون ما خصوصی است و محتوای غنی ندارد. وظیفه ما این است که با کمک دیگر کشور‌ها به ویژه کشور‌های همزبان و همسایه تولیدات فرهنگی با کیفیتی تولید کنیم.

خانم کریمی گفت: ما می‌توانیم درخصوص تولید فیلم و سریال همکاری‌های خوبی داشته باشیم و حتی کار‌های مشترکی خلق کنیم.

وی افزود: همچنین پیشنهاد می‌دهم شعبه‌ای از دانشگاه صدا و سیما در افغانستان تاسیس و تفاهم نامه‌های مشترکی برای تولید آثار فاخر فرهنگی هنری و معرفی ظرفیت‌های دو کشور تولید شود.

قرار است این تیم افغانستانی از بخش‌های مختلف رسانه ملی بازدید کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°