واکسن کرونا را از مطمئن‌ترین راه‌ها تامین می‌کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:00 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۸۹۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
وزیر بهداشت گفت: هیچ گاه در اوج تحریم‌های ظالمانه نگذاشتیم مردم ایران در حوزه سلامت در مضیقه باشند و واکسن کرونا را از مطمئن‌ترین راه‌های داخلی و خارجی تامین می‌کنیم‏.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر سعید نمکی افزود: خبر‌های واکسن را فقط از وزیر بهداشت پیگیری کنید. مرحله آزمایش انسانی واکسن کرونای ساخت محققان داخلی نیز بزودی آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اجرای موفق طرح ملی شهید سلیمانی گفت: در هفته گذشته جهان روز‌های پرالتهابی را سپری کرد، ضمن ابراز تاسف در خصوص مرگ و میر‌ها در جهان، اما در ایران روز‌های بهتری را سپری کردیم و خوشبخاته آمار‌ها در ایران کاهش یافت.

وزیر بهداشت افزود: بسته مداخله‌های منطقه‌ای در اجرای طرح شهید سلیمانی منحنی‌های کرونا در کشور با همکاری مردم، سرتعظیم فرود آوردند و در ابتلا، بستری و مرگ و میر کاهش یافته ایم.

دکتر نمکی گفت: از اولین روز آذر ماه نقشه ایران که کاملا قرمز بود به تدریج تا آخر آذر رنگ نارنجی و زرد جایگزین شد و ۱۶۰ نقطه قرمز به صفر رسید.

وزیر بهداشت افزود: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۲۰۵ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۲۴۳ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.
 
باید آمار‌ها همچنان کاهش یابد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر آثار مثبت اجرای طرح شهید سلیمانی، گفت: امروز در آمار مرگ و میر به زیر ۱۲۰ نفر رسیده ایم.

آقای سعید نمکی از محل رصد خانه طرح شهید قاسم سلیمانی درباره تازه‌ترین وضعیت کرونا در کشور، افزود: هفته‌ای که گذشت هفته بسیار پر التهابی برای جهان بود.

وی خاطرنشان کرد: ورود ویروس جدید در ویروس انگلیس که حتی اثراتش را در ژاپن دیدند مرگ و میر زیادی به جهان تحمیل کرد.

وزیر بهداشت افزود: وضعیت در کشور ما در هفته‌ای که گذشت و امروز به امار مرگ زیر ۱۲۰ نفر در روز رسیدیم، این امار پس از چند ماه اتفاق افتاده است.

آقای نمکی گفت: البته مرگ حتی یک نفر هم برای ما تاسف آور است و باید آمار‌ها همچنان کاهش یابد.
 
وی گفت : اولین روز است که بعد از مدت ها به مرگ های صد نفر ناشی از کرونا رسیده ایم .

وزیر بهداشت گفت : ایران هر روز نسبت به کشورهایی اروپایی و آمریکایی که بیشترین مرگ و میر را دارند، فاصله می گیرد .

وی با بیان اینکه امروز در همه استان ها به روزهای اردیبهشت که مرگ و میر در آنها نزدیک به صفر بود ، رسیده ایم افزود: در برخی استانها هم مرگ و بستری ناشی از کرونا به صفر رسیده است .

وزیر بهداشت گفت : در روزهای اول آذر نقاط قرمز درگیر کرونا بود و امروز نقاط زرد بیشتر است که با صبوری و همراهی مردم و بسیج این کاهش میسر شده است .

دکتر نمکی افزود: از ۱۶۰شهر با وضعیت قرمز ، امروز دیگر شهر قرمز نداریم و ۱۰۸شهر نارنجی و ۳۴۰شهر زرد که هر روز کمتر می شود.

وی گفت: با همکاری بسیج ، وزارت کشور، وزارت راه ، ناجا ، سازمان صدا وسیما و وزارت ارتباطات این موفقیت به دست آمده است .

وزیر بهداشت افزود: در میزان مشارکت دستگاه ها ، تیم صدا و سیما پررنگ عمل کرده است و در سه برنامه کشوری مراقبت ، حمایت و نظارت هر کدام از دستگاهها در حیطه کاری خود از جمله هلال احمر در نظارت ، بسیج در حمایت و خانه های بهداشت و همکاران بهداشت در حوزه مراقبت همراهی کرده اند .

وی گفت: در بعد های حمایتی و مشارکتی نیز فعالیت های هلال احمر و بسیج نمایان است .

دکتر نمکی افزود : تا این لحظه ردپایی از ویروس موتاسیون یافته انگلیسی کرونا در کشور نداریم و سعی کردیم تمام راههای ورودی را بر این ویروس ببندیم اما ویروس ها ویزا نمی خواهند و به سرعت منتشر می شوند و چاره ای جز رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی نداریم .

وی گفت: وضعیت کشور مطلوب است و به سمت مطلوب تر نیز می رویم اما نگرانی همکاران ما از عادی انگاری است که مبادا از گوشه های این زمین گل های دقیقه ۹۰ را بخوریم .

وزیر بهداشت افزود: ما نگران ایاب و ذهاب درون شهری و استفاده از مترو، اتوبوس های بین شهری و نیز برگزاری مراسم هایی که ممکن است در آینده مثل مراسم قبل که شیوه نامه ها را رعایت نکردند، هستیم .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°