۴۲ میلیون آمریکایی زیر خط فقر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:52 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۶۹۱۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
نتایج جدیدترین گزارش دفتر سرشماری آمریکا نشان می‌دهد بیش از ۴۲ میلیون شهروند آمریکایی زیر خط فقر فدرال به سر می‌برند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، آمار‌های جدید منتشر شده از سوی دفتر سرشماری آمریکا حاکی است بیش از ۴۲ میلیون شهروند آمریکایی زیر خط فقر فدرال زندگی می‌کنند که این رقم تقریبا معادل تعداد افرادی است که ده سال قبل زیر خط فقر زندگی می‌کردند، حتی با وجود بهبود نسبی اوضاع اقتصادی آمریکا.

بر اساس این گزارش آمار‌های دفتر سرشماری آمریکا همچنین نشان می‌دهد میانگین درآمد خانوار‌های سیاهپوست در این مدت با افزایش بسیار ناچیزی روبرو شده و میانگین درآمد بومی‌های آمریکایی و بومی‌های آلاسکا در این مدت هیچ تغییری نداشته است.

این در حالی است که میانگین درآمد خانوار‌های آمریکایی طی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ میلادی با ۲.۳ درصد رشد نسبت به ۱۰ سال قبل به ۶۲۸۴۳ دلار (حدود ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان) رسیده است.

آمار‌های جدید نشان می‌دهد درآمد خانوار‌های سیاهپوست در این مدت تنها ۱.۹ درصد رشد داشته و به ۴۱۹۳۵ دلار (حدود ۱ میلیارد تومان) رسیده است. درآمد بومی‌های آلاسکا در این مدت تنها ۰.۵ درصد افزایش داشته و درآمد بومی‌های آمریکایی نیز نسبت به ده سال قبل تنها ۲۰۳ دلار افزایش داشته است.

حدود ۱۳.۴ درصد آمریکایی‌ها هم اکنون زیر خط فقر فدرال زندگی می‌کنند، خط فقر فدرال برای یک خانوار ۴ نفره معادل درآمد کمتر از ۲۶۲۰۰ دلار (۶۵۰ میلیون تومان) در سال است.

این رقم نسبت به سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ میلادی که ۱۳.۵ درصد مردم آمریکا زیر خط فقر بودند تغییر خاصی نداشته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۸°