ترور فرماندهان مقاومت جزو اهداف اسرائیل و آمریکا و آل سعود است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:17 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۸۰۶۹۲۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
سید حسن نصرالله:
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در گفتگو با شبکه المیادین گفت: طرح ترور من و فرماندهان مقاومت، طرحی سه گانه است، طرحی اسرائیلی- آمریکایی و سعودی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید حسن نصرالله در ابتدای این مصاحبه میلاد حضرت مسیح (ع) و سال جدید میلادی را به تمام مسیحیان در لبنان و جهان تبریک گفت.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس» جانشین سابق رئیس سازمان حشد شعبی عراق را تسلیت گفت.

سید حسن نصرالله ادامه داد: اطلاعات دقیقی مبنی بر اینکه ترامپ یا دشمن اسرائیلی اقدامی خواهند کرد وجود ندارد، اما برخی تحلیل‌ها در این زمینه وجود دارد. همه منتظرند ببینند ترامپ در روز‌های آینده چه اقدامی خواهد کرد.

وی افزود: شخصیتی مثل ترامپ که جنون خود بزرگ بینی دارد و در حالی که خشمگین است نمی‌توان توقع چیزی داشت. تمام آنچه ترامپ ممکن است طی روز‌های آخر ریاست جمهوری خود انجام دهد همچنان در حد تحلیل است. باید با مدت زمان باقی مانده از ریاست جمهوری ترامپ با هوشیاری و احتیاط برخورد شود.

دبیرکل حزب الله گفت: وقتی می‌شنوید که اسرائیلی‌ها دست به جنجال سازی رسانه‌ای می‌زنند بدانید که پشت آن اقدامات حقیقی وجود ندارد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه هدف قرار دادن رهبران حزب الله هدف مشترک اسرائیل و آمریکا است، افزود: اطلاعات ما حاکی است که عربستان مدت‌ها و دست کم از آغاز جنگ یمن نسبت به ترور من تشویق می‌کند. عربستان مخصوصاً در سال‌های اخیر کینه توزانه رفتار می‌کند نه عاقلانه. برخی منابع به من گفتند که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در نخستین سفر خود به واشنگتن و دیدار ترامپ خواهان ترور من شده بود. این منابع گفتند که عربستان کلیه هزینه‌های مالی شعله ور شدن جنگ پس از ترور من را تقبل کرده بود. آمریکایی‌ها با درخواست سعودی‌ها برای ترور من موافقت کردند تا اسرائیل آن را اجرا کند.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: آمریکا، اسرائیل و عربستان در جنایت ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس شریک هستند. ترور این دو شهید برخلاف ترور شهید مغنیه و فخری زاده آشکارا انجام گرفت. شهید سلیمانی از شخصیتی کاریزماتیک برخوردار بود و قدرت تاثیرگذاری زیادی داشت و یک شخصیت انسانی متمایز بود. شهید سلیمانی مرد اقدامات راهبردی و برنامه ریزی و همزمان مرد میدان و تاکتیک بود.

سید حسن نصرالله گفت: شهید سلیمانی از لحاظ نظامی فرمانده‌ای راهبردی و همزمان رهبری تاکتیکی بود. در برهه قبل از شهادت حاج قاسم بسیار نگران بودم و بار‌ها به وی در این خصوص هشدار دادم. من دلم برای حاج قاسم بسیار تنگ می‌شود، ما بار‌ها با هم کار کردیم و با چالش‌ها مبارزه کردیم. من حس می‌کردم که من و حاج قاسم یک فرد واحد هستیم.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: حاج ابومهدی المهندس شخصیتی بزرگ بود و باید به شکل بیشتری شناسانده شود. وی برای برعهده گیری مسئولیت در عراق شخصیتی مطرح بود، اما همواره مشتاق میدان بود. خداوند عاقبت حاج قاسم و ابومهدی را به شهادت ختم کرد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه آمریکایی‌ها علیرغم میل خود و در نتیجه ضربات مقاومت از عراق خارج شدند، تاکید کرد: شهید ابومهدی المهندس در پیروزی علیه اشغالگران آمریکایی و داعش یک شریک اصلی بود. آمریکایی‌ها زیر آتش از عراق خارج شدند تا جایی که برای توقف عملیات مقاومت عراق علیه خود دست به دامن شهید سلیمانی شدند.

دبیرکل حزب الله افزود: شهید المهندس یکی از رهبران مقاومت در عراق و تمام موضوعات منطقه بود. شهید سلیمانی رابطه با گروه‌های مقاومت فلسطین را با تمام اختلافات رویکردی آن‌ها توسعه داد. شهید سلیمانی برای حمایت لجستیک از گروه‌های فلسطینی هیچ خط قرمزی نداشت. وی در رساندن موشک‌های کورنت به مقاومت فلسطین در غزه نقش داشت. موشک‌های کورنت که ما در جنگ تموز از آن استفاده کردیم سوری‌ها از روسیه خریده بودند و سپس ما از آن‌ها گرفتیم. بشار اسد رئیس جمهور سوریه با رساندن موشک‌های کورنت به حماس و جهاد اسلامی در غزه که دمشق از روسیه خریده بود، موافقت کرد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: شهید سلیمانی و گروهش در حمایت از فلسطین در تمام سطوح از هیچ چیز دریغ نکردند. بشار اسد رئیس جمهور سوریه رابطه ما با حماس بعد از بحران سوریه را درک می‌کرد.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت: از خفت و خواری کشور‌های عربی غافلگیر نیستم چرا که اکثر رژیم‌های عربی تنها در حرف از فلسطینی‌ها حمایت می‌کردند. ما به توافقات سازش از این زاویه نگاه می‌کنیم که مرحله نفاق تمام شد و ماسک‌ها برچیده شد و حقیقت این رژیم‌ها روشن شد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: ایران برای رژیم‌های عربی که توافقات سازش امضا کردند یک بهانه است چرا که آن‌ها آرمان فلسطین را باری برای خود می‌بینند. هیچ چیز کسی در جهان را برای دست کشیدن از فلسطین توجیه نمی‌کند.

دبیرکل حزب الله افزود: قدرت محور مقاومت نسبت به سال‌های گذشته بسیار بیشتر است، اما مهم مدیریت است. فلسطینی‌ها در مرز‌های ۱۹۴۸ برادران و خانواده ما هستند و جزو کسانی هستند که بیشترین تمایل را برای آزادی فلسطین از بحر تا نهر دارند. در هرگونه جنگ آینده ذهن و قلب فلسطینی‌ها در مرز‌های ۱۹۴۸ با ما خواهد بود.

سید حسن نصرالله با اشاره به دیدار‌های متعدد با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سفیر اخیرش به لبنان، گفت: با برادر اسماعیل هنیه طی سفر اخیرش به لبنان چندین بار دیدار کردم و پیرامون موضوعات مختلف منطقه از جمله روابط دوجانبه و رابطه با سوریه صحبت کردیم.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: رابطه بین حماس و سوریه باید ساماندهی شود و فضای مثبتی در این خصوص وجود دارد هرچند این موضوع نیاز به زمان دارد. فکر می‌کنم رویکرد حماس ساماندهی روابطش با دمشق بر اساس منطق است. با برادر هنیه در این خصوص صحبت کردیم که جنبش حماس باید در اصلاح رویکرد‌های منطقه از جمله نبرد حزب اصلاح یمن علیه جنبش انصارالله کمک نماید.

سید حسن نصرالله در خصوص سازش مغرب با رژیم صهیونیستی هم گفت: موضع حزب عدالت و توسعه مغرب دردناکتر و خطرناکتر از سازش رژیم‌های عربی است.

دبیرکل حزب الله لبنان رزمایش مشترک بین گروه‌های مقاومت در غزه را اقدامی بسیار مهم دانست که قدرت را نمایش می‌دهد و دشمن را می‌ترساند.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: حضور شهید قاسم سلیمانی در رسانه‌ها از زمان نبرد با داعش در عراق آغاز شد و این موضوع عمدی نبود. تلاش‌های حاج قاسم و قدرت قدس در حمایت از گروه‌های مقاومت فلسطین به دور از رسانه‌ها انجام می‌شد. حاج قاسم دنبال رسانه‌ای شدن، حضور در اخبار و مدح و ستایش نبود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°