برگزاری حضوری امتحانات دانش‌آموزان عشایر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:15 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۹۳۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر گفت: امتحانات دانش‌آموزان در مناطق عشایری به دلیل سفید بودن وضعیت به شیوع ویروس کرونا حضوری برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیفی افزود: با توجه به کم بودن تعداد دانش‌آموزان عشایر و تحصیل آن‌ها در مناطق سفید، بیشتر آموزش آن‌ها به صورت حضوری انجام شد و آن‌ها به صورت حضوری در آزمون‌ها شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان عشایر در سه نوع مدرسه سیار، نیمه سیار و مدارس ثابت هستند، افزود: مدرسه عشایری به مدرسه‌ای گفته می‌شود که ۵۰ درصد آن از دانش آموزان عشایر تشکیل شده باشد، به همین دلیل زیر نظر سازمان عشایر فعالیت می‌کنند.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تاکنون آموزش و امتحانات دانش آموزان به صورت حضوری صورت گرفته است و موردی از ابتلا به کرونا در میان دانش‌آموزان عشایر دیده نشده است.

سیفی افزود: به منظور تسهیل در دسترسی برای آزمون زمان آموزش در مدارس عشایری به گونه‌ای برنامه‌ای ریزی شده که کمتر از زمان مقرر دربرنامه درسی نباشد.

وی گفت: تسریع مدت زمان آموزش مدارس عشایری با تشکیل و فعالیت مدارس به صورت یک نوبت در دو وقت (صبح و بعد از ظهر) یا دایر شدن مدارس در روز پنجشنبه جبران می‌شود.

به گفته وی، ارزشیابی تحصیلی در نوبت‌های پایانی براساس از شورای برنامه برنامه ریزی استان و شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناطق عشایری برگزار می‌شود و بر این اساس ممکن است که در یک مکان زودتر یا دیرتر امتحانات آغاز شود.
 
بر اساس آمار دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش، از میان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت عشایری، بیش از ۱۸۵ هزار نفر دانش‌آموز هستند که در ۶ هزار و ۱۳۲ مدرسه با ۱۲ هزار و ۵۲۷ کلاس درس تحصیل می‌کنند.

همچنین اینکه به گفته مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش، ۸۰ درصد دانش‌آموزانی که از ۲۷ اردیبهشت، سال تحصیلی گذشته در مدارس حضور یافتند، از مناطق عشایر و روستایی بوده‌اند.

دانش آموزان عشایر و روستایی که به تلویزیون و اینترنت دسترسی نداشتند تا از آموزش‌های مجازی بهره‌مند شوند، از ۲۷ اردیبهشت، در مدارس حضور یافتند و آموزش دیدند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°