ورود ۷ شرکت تولیدکننده واکسن کرونا به فاز انسانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:29 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۶۹۴۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا گفت: هفت شرکت تولیدکننده واکسن کرونا تا پایان بهمن‌، وارد فاز انسانی می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکترقانعی در خصوص هفت واکسن کرونایی که زیر نظر و با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری پیش می‌روند، گفت: از این تعداد، سه شرکت تا آخر دی به اتمام فاز حیوانی می‌رسند و امید است که مجوز انسانی را بگیرند.

وی افزود: از ۳ شرکتی که وارد فاز بالینی می‌شوند یک شرکت پیشرفت چشمگیری داشته و زودتر از بقیه کلینیکال ترایال را آغاز خواهد کرد.

قانعی در خصوص شرکتی که پیشرفت داشته گفت: این شرکت مدل واکسن فایزر را در پیش گرفته است و تا پایان این ماه مجوز فاز انسانی را از سازمان غذا و دارو دریافت می‌کند.

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با بیان اینکه ۴ گروه تحقیقاتی دیگر احتمالاً در بهمن و اسفند مجوز انجام کارآزمایی بالینی را از سازمان غذا و دارو دریافت می‌کنند، گفت: مجموعاً ۷ شرکت با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی تا بهمن و اسفند مجوز‌های بالینی را دریافت می‌کنند.

وی در خصوص شرکت زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز گفت: این شرکت نیز در حال ورود به مرحله اول فاز بالینی است و بعد از موفقیت وارد فاز دوم کلینیکال ترایال می‌شود.

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا گفت: کسی نمی‌تواند مانع تحقیقات و تولید واکسن توسط گروه‌های مختلف شود، زیرا در دنیا هم تولید چندین واکسن شروع شد، ولی همه آن‌ها نتوانستند فاز حیوانی را پاس کنند.

وی تاکید کرد: برخی از این تیم‌ها اگر حمایتی بخواهند به معاونت علمی می‌آیند و ما با آن‌ها قرارداد منعقد می‌کنیم و حمایت‌هایی از آن‌ها داریم.

وی با بیان اینکه کمیته مقابله با کرونا برای واکسن‌ها مجوز صادر نمی‌کند، گفت: روند واکسن به این شکل است که جز سازمان غذا و دارو که متولی این امر است کسی یا ارگانی نمی‌تواند به فرد یا تیم‌های تحقیقاتی واکسن مجوز بدهد که وارد فاز حیوانی شوند.

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با بیان اینکه البته اجرای فاز حیوانی هم شاید در دانشگاه با کمیته اخلاق پیگیری شود، گفت:، ولی برای ورود به فاز انسانی هیچکس در کشور قدرت صدور مجوز ندارد جز سازمان غذا و دارو.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°