طرح یکسان سازی پیامک‌های رمز دوم پویا از امروز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:04 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۶۹۶۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
بانک مرکزی اعلام کرد: مرحله سوم طرح رمز دوم پویا در راستای استانداردسازی الگوی پیامک رمز پویا از امروز در تمام بانک‌ها اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، از ۸ دی ماه سال جاری با هدف افزایش امنیت تراکنش‌های اینترنتی مبتنی بر رمز دوم پویا، پیامک‌های ارسالی برای مشتریان حاوی اطلاعات کامل تراکنش اعم از نوع تراکنش، مبلغ تراکنش و دریافت کننده وجه خواهد بود.

همچنین رمز دریافتی در بازه زمانی محدود و فقط برای همان تراکنش درخواستی معتبر بوده و از تاریخ ۱۰ دی ماه در صورتی که هریک از اقلام تراکنش (نوع، مبلغ و دریافت کننده وجه) تغییر کند، رمز دریافت شده معتبر نبوده و تراکنش انجام نخواهد شد.

این اقدام در راستای افزایش امنیت تراکنش‌های مبتنی بر رمز دوم پویا انجام شده و نقش مهمی در کاهش جرایمی همچون فیشینگ و سایر اقلام کلاهبرداری مبتنی بر تراکنش دارد.

گفتنی است، با اجرای طرح رمز دوم پویا از سال گذشته تاکنون آمار تراکنش‌های مشکوک بیش از ۸۵ درصد کاهش یافته است.

دریافت رمز پویا در تمامی درگاه‌های پرداخت اینترنتی از طریق پیامک امکان پذیر است.

دارندگان حساب برای دریافت رمز یکبار مصرف باید با همراه داشتن مدارک شناسایی خود به یکی از شعب بانک مورد نظر مراجعه کرده و مراحل دریافت رمز پویا را انجام دهید.

آن دسته از هموطنانی که قادر به استفاده از راهکار‌های مبتنی بر گوشی تلفن همراه هوشمند نیستند، می‌توانند رمز دوم پویا را بوسیله پیامک دریافت کنند.

در این روش دارندگان کارت‌های بانکی در حین انجام خرید‌های اینترنتی یا پرداخت‌های نیازمند به رمز دوم کارت، با انتخاب گزینه دریافت رمز پویا از طریق پیامک، درخواست خود را ارسال کرده و بانک صادرکننده کارت نیز، رمز دوم پویا را به شماره تلفن همراه دارنده کارت ارسال می‌کند.

برای دریافت رمز دوم پویا بوسیله پیامک لازم است دارندگان کارت‌های بانکی با مراجعه به شعب بانک صادرکننده کارت یا از سایر روش‌هایی که در سایت بانک اطلاع‌رسانی شده است، شماره تلفن همراه خود را معرفی و صحت آن را تائید کنند.

بانک مرکزی اعلام کرد: از امروز و با هدف افزایش امنیت تراکنش‌های اینترنتیء مبتنی بر رمز دوم پویا، پیامک‌های ارسالی برای مشتریان، حاوی اطلاعات کامل تراکنش، اعم از نوع تراکنش، مبلغ تراکنش و دریافت کننده وجه خواهد بود.

بانک مرکزی، یادآورد شده، رمز دریافتی، در بازه‌ی زمانی محدود، و فقط برای همان تراکنش درخواستی معتبر بوده و از پس فردا یعنی دهم دی، اگر، هریک از اقلام تراکنش، یعنی نوع، مبلغ و دریافت کننده وجه، تغییر کند، رمز دریافت شده، معتبر نبوده و تراکنش انجام نخواهد شد. بانک مرکزی، تاکید کرده: هدف این اقدام، افزایش امنیت تراکنش‌های مبتنی بر رمز دوم پویاست و نقش مهمی در کاهش جرایمی همچون فیشینگ و سایر اقلام کلاهبرداری مبتنی بر تراکنش دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°