حماسه نهم دی امتداد بصیرت فاطمی بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:00 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۸۰۶۹۶۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از نهم دی به عنوان امتداد بصیرت فاطمی یاد کرد و گفت: مردم در ۴۰ سال گذشته با بصیرت فاطمی از فتنه‌ها و مشکلات عبور کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
لطفی امروز دوشنبه در نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه بصیرت و میثاق با ولایت در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: سالروز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی به نام روز جهانی مقاومت نامیده شد. فرهنگ‌مقاومت همان فرهنگ علوی است لذا شعار محوری این ایام با سه واژه بصیرت فاطمی، ولایت مداری و مقاومت علوی همراه است.

وی افزود: ۷۵۰ عنوان برنامه و فعالیت در سطح کشور برای این دهه تدارک دیده ایم که می‌توان به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در فضای مجازی با هدف تبیین پیامد‌های فتنه ۸۸، وبینار‌های تخصصی با حضور شخصیت‌های کشوری، اجرای سرود‌های حماسی به صورت سیار در سطح شهر‌ها و راه اندازی کاروان‌های منسجم خودرویی و موتوری در روز‌های نهم و سیزدهم دیماه اشاره کرد.

وی بر استفاده از ظرفیت مجالس فاطمی تاکید کرد و گفت: برپایی نمایشگاه‌های تصویری مجازی، برگزاری مسابقه وصیت نامه سردار دل‌ها، عطر افشانی مزار شهدا، رونمایی از کتاب‌های نوشته شده با موضوع شهید سلیمانی، مسابقه کتابخوانی و در ۱۷ دی نیز مراسم چهلم شهید محسن فخری زاده را خواهیم داشت.

ایام‌الله یعنی عبرت‌گرفتن و آگاهی دادن

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به دعوت حداقلی از خبرنگاران برای پوشش نشست خبری به منظور رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به فلسفه گرامی داشت ایام الله اشاره کرد و ضمن بررسی ریشه قرآنی ایام الله و سیره ائمه در این زمینه گفت: یادآوری ایام الله یعنی عبرت گرفتن و آگاهی دادن و ما با تمام وجود تجربه کردیم که استمرار حکومت اسلامی با تذکر این ایام است.

۱۹ دی سال ۵۶ آغاز یک راه در حرکت مردم ایران و مبدایی برای تحول در دنیای اسلام شد که مصداق عینی یوم الله است.
 
نهم دی نیز تجلی دست قدرت الهی و شکستن یک فتنه علیه نظام دینی بود که ماندگار شد.
 
همچنین در دی ماه سال ۹۶ شاهد اغتشاش‌ها و هجمه به مقدسات بودیم که مردم همچون سال ۸۸ با حضور خود نقشه دشمنان را خنثی کردند و به همین دلیل این ایام را دهه بصیرت نامیدیم.

لطفی اضافه کرد: سال گذشته نیز رویدادی بر انقلاب اسلامی افزوده شد که تجلی قدرت الهی را دیدیم؛ چه شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس و چه تکریم سردار دل‌ها که رهبر معظم انقلاب آن را بزرگترین بدرقه جهانی نامیدند. اقتدار و شجاعت ملت ایران مکمل این ایام الله شد تا هیمنه شیطان بزرگ را بشکنیم که در ۵۰ سال گذشته سابقه نداشته است.

عناوین ایام الله دهه بصیرت و میثاق با ولایت از نهم تا نوزدهم دی ماه با شعار محوری «بصیرت فاطمی، ولایتمداری، مقاومت علوی» برگزار می‌شود.
 
روز نهم دی به عنوان روز بصیرت، ولایتمداری، حماسه عاشورایی نامیده شده و چهارشنبه دهم دی ماه نیز به روز بصیرت، اتحاد ملی و عبور از فتنه‌ها نام گرفته است.

پنجشنبه ۱۱ دی روز بصیرت، خواص، پیروی از ولایت؛ جمعه ۱۲ دی روز بصیرت، ادیان الهی، آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی، شنبه ۱۳ دی مصادف با روز جهانی مقاومت به عنوان روز بصیرت، ملت حسینی، مکتب شهید سلیمانی نام گرفته و ۱۴ دی به نام روز بصیرت، تولی و تبری، بیداری اسلامی مزین شده است.

یکشنبه ۱۵ دی روز بصیرت، استکبارستیزی، مقابله با نفوذ می‌باشد، ۱۶ دی روز بصیرت، تکریم سردار دل‌ها بزرگترین بدرقه جهانی نامیده شده، ۱۷ دی مصادف با چهلمین روز شهادت محسن فخری زاده به عنوان بصیرت، محکومیت تروریست دولتی جهاد هسته‌ای و دفاعی نامگذاری شده، پنجشنبه ۱۸ دی سالروز حمله به پایگاه آمریکایی عین الاسد روز بصیرت، اقتدار ملی سیلی به شیطان بزرگ نام گرفته و ۱۹ دی سالروز قیام خونین مردم قم در سال ۵۶ به عنوان روز بصیرت، غیرت دینی، لحظه شناسی نامیده شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°