تامین معیشت و فراوانی کالا اولویت وزارت صمت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:12 - سه‌شنبه 30 دی 1399
کد خبر : ۸۰۶۹۶۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
وزیر صمت: اولویت این وزارتخانه و دولت، تأمین معیشت، فراوانی و عرضه مناسب کالاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای علیرضا رزم حسینی در پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت صنعتی که به صورت وبیناری برگزار شد افزود: اولویت دیگر وزارت صمت، جهش تولید و افزایش اشتغال است که با افزایش تولید در گروه‌های مختلف صنعتی به ویژه رشد ۵۰ درصدی در تولید خودرو و رشد تولید لوازم خانگی، این حرکت آغاز شده است.

وی اضافه کرد: با وجود تحریم‌های ظالمانه و مشکلات ناشی از تحریم، فراوانی این کالا در بازار وجود دارد که البته برای قدرت خرید مردم، باید راهکار‌هایی مانند توزیع عادلانه ثروت را مدنظر قرار دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر می‌خواهیم توزیع عادلانه ثروت صورت گیرد این کار از محل کارآفرینی و توسعه اشتغال با استفاده از ظرفیت واحد‌های تولیدی امکانپذیر است.

وزارت صمت پیشگام در توزیع عادلانه ثروت

رزم حسینی افزود: وزارت صمت تصمیم گرفته است در توزیع عادلانه ثروت، پیشگام باشد از این رو دنبال این هستیم تا ۲۰۰ شرکت نامدار را به منظور توسعه متوازن کشور درگیر کنیم و به کمک این شرکت ها، الگویی از توازن توسعه‌ای را در مناطق مختلف کشور بوجود بیاوریم.

وزیر صمت ادامه داد: توزیع عادلانه ثروت میان مردم، فقط پخش پول نیست بلکه ایجاد فرصت‌های مساوی برای خلق ثروت و کارآفرینی است.

وی گفت: ریشه این که نتوانستیم به جایگاه رفیع خود در اقتصاد دنیا برسیم شاید نوع نگاه مدیران ما باشد که باید در آن تحول صورت پذیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: نکته مهم در رشد اقتصادی، توجه به نرخ تورم و رشد سرانه تولید کشور است وقتی ارزش میزان هر تن واردات، هزار دلار و ارزش هر تن ارزش افزوده در کشور ۲۰۰ دلار است یعنی کالا‌های وارداتی با ارزش افزوده بالاتر و کالا‌های صادراتی ما بیشتر به صورت خام است از این رو باید اصلاح این روند در دستور کار ما قرار گیرد و کالا‌ها به جای خام فروشی با ارزش افزوده بالاتر صادر شود.

۹۰ درصد تسهیلات به ۱۰ درصد افراد می‌رسد

آقای رزم حسینی گفت: تسهیلات بانکی و تامین مالی، یکی از ابزار‌ها برای حمایت از تولید است، اما وقتی از ۹۴۷ هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانکی کمتر از شش درصد آن به صنعت و اشتغال اختصاص پیدا می‌کند و ۹۰ درصد تسهیلات به ۱۰ درصد افراد می‌رسد، صنعت و تولید رمقی برای توسعه نخواهند داشت.

وی اضافه کرد: وقتی در زنجیره تامین نهاده‌های دامی، وابستگی شدید به خارج از کشور داریم امنیت غذایی از شاخصه‌های مهم محسوب می‌شود و باید تامین این امنیت همیشه مدنظر باشد.

وزیر صمت گفت: حتی برای قدرت دفاعی نیز باید قدرت اقتصادی داشته باشیم و اگر بتوانیم مولفه‌های اصلی قدرت اقتصادی را محقق کنیم خواهیم دید که چگونه خلق ثروت در جایگاه کشور اتفاق خواهد افتاد و سرمایه‌های اجتماعی از جمله نخبگان حفظ خواهند شد.

۱۵۰ کشور در دنیا تورم زیر هفت درصد دارند

رزم حسینی افزود: در حالی که ۱۵۰ کشور در دنیا تورم زیر هفت درصد دارند باید دید چرا کشور ما که در آن زیرساخت‌هایی مانند آب، برق، گاز و اینترنت در سراسر کشور مهیا شده است در مهار تورم توفیق نداشت؟

وی با بیان اینکه در این باره دشمنی دشمنان را نمی‌توان نادیده گفت: باید با کمک هم، در حوزه اقتصاد به توفیق برسیم همچنان که با همه دشمنی ها، در حوزه زیرساخت‌ها توفیقات خوبی در کشور داشتیم.

وزیر صمت اضافه کرد: اگر در حوزه‌هایی که فرصت‌های اقتصادی به ما اجازه می‌دهد امکانات خوبی را فراهم کنیم و اقدامات خوبی انجام دهیم این امر از دخالت بیگانگان در امور اقتصادی ما، جلوگیری خواهد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۲°