راههای مقابله با اختلالات روانی دوران کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:47 - سه‌شنبه 19 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۶۹۸۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۳
روانشناسان معتقدند ترس، استرس و اضطراب از گرفتاری با کرونا پیش از گرفتاری به کرونا باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن و پس از آن احتمال افسردگی را زیاد می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  خانم دارینی روانشناس در گفتگوی تلفی با ۱۸:۳۰ از راه‌های مقابله با اختلالات روانی دوران کرونا گفت و افزود: ترس، استرس و اضطراب مبتلایان در تضعیف سیستم ایمنی بدن تاثیر بسزایی دارد. بدن مبتلایان به کرونا به خود مراقبتی بیشتری نیاز دارد و سیستم ایمنی آنان دچار ضعف می شود.

او گفت: اختلالات روانپزشکی دوران کرونا به ویژه در بهبودیافته گان کرونا  نیز بی تاثیر نیست و میزان ترس تجربه شده در بهبود یافتگان نیز بیشتر است بویژه این افراد دچار افسردگی و وسواس شده اند.

دکتر احسان قیصری روان شناس گفت: اضراب و ترس از کرونا و برخی مسائل ممکن است که باعث بیماری های مزمی در بدن شود. در این خصوص باعت به رده سنی کودکان توجه بیشتری شود. والدین نباید بجای آگاهی دادن به کودکان آنها را ترساند.
دکتر قیصری افزود: نحوه آگاهی دادن به کودکان و بزرگتر ها باید متفاوت باشد. ممکن است پیامد اطلاع رسانی غلط و ایجاد ترس نابجا مانند "لولو می خوردت" سالها در ذهن کودکان باقی بماند.
 
روان شناس برنامه با بیان اینکه کرونا نباید جایگزین "لولو" شود، گفت: گاهی والدین، ترس بچه ها از تاریکی و تنهایی را تشدید می کنند.
او از برخورد منطقی با مسائل و مشکلات گفت و افزود: بجای ایجاد اضطراب و دلهره باید راه منطقی را پیدا کرد. 
روانشناس حضوری در گفتگوی ۱۸:۳۰ افزود: بیماری کرونا یک بیماری پاندمی است که عوامل آن ناشناخته است که به مراقبت های ویژه نیاز دارد.
قیصری با بیان اینکه ترس ناشی از جهل و ناآگاهی است، گفت: در عین حال که مراقبت می‌کنم که از شیوع کرونا جلوگیری شود، آرامش روحی و روانی افراد نیز باید حفظ شود.
 
دکتر همیاری و همکاری همه را در مقابله با کرونا خواستار شد و گفت: داشتن آگاهی از مشکلات پیش آمده، حل آن را راحت تر می‌کند. کسانی که به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته اند، می توانند تجربیات خود را به دیگران منتقل کنند.

دکتر احسان قیصری توصیه کرد قدم نخست برای غلبه بر مشکلاتی مانند بیماری کووید ۱۹ درگیر نشدن با ویروس کرونا، است. پیشگیری بهترین راهکار است. علاوه بر اینکه توکلمان به خداست؛ پیشگیری کنیم تا به کرونا مبتلا نشویم.
برچسب ها: کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°