واکسیناسیون اضطراری کرونا در ووهان چین آغاز شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:13 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۰۰۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
گزارش‌ها حاکی است واکسیناسیون اضطراری کرونا در ووهان چین جایی که اعتقاد بر این است نخستین فرد مبتلا به ویروس کرونا در آنجا گزارش شده، آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 «هه جن یو» معاون مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ووهان روز سه شنبه در کنفرانسی گفت که واکسن تزریق شده از نوع ویروس کشته شده است و به هر فرد دو دوز تزریق می‌شود؛ فاصله زمانی میان دو بار تزریق نیز ۴ هفته است.

"هو یی" معاون اداره نظارت بر بازار شهرداری ووهان نیز در این باره گفت: همزمان با آغاز واکسیناسیون، پلتفرم «زنجیره سرد استان هوبی» به منظور ردیابی غذای منجمد وارداتی که به روش لجستیک زنجیره سرد از گمرک شهر ووهان وارد چین می‌شود، از اولین روز سال ۲۰۲۱ میلادی به بهره برداری خواهد رسید.

"پنگ هو پنگ" معاون کمیسیون بهداشت شهرداری ووهان نیز گفت: در سه ماه گذشته در مجموع ۱۳۴۴۵ نفر از خارج از کشور وارد ووهان شده اند که در مجموع نتیجه تست اسید نوکلئیک ۴۳ نفر از آن‌ها مثبت بوده است.

وی با اشاره به این که از میان این دسته از افراد ۱۰ نفر مبتلا به بیماری کرونا تشخیص داده شده و ۳۳ نفر نیز دیگر مبتلای بدون علامت بوده‌اند، افزود: به جز ۴ مبتلای بدون علامت که هنوز در بیمارستان تحت معالجه و درمان قرار دارند، بقیه درمان و از بیمارستان مرخص شده اند.

ویروس کرونا برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان در استان هوبی چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

این بیماری که به تدریج به کشور‌های مختلف سرایت و سازمان جهانی بهداشت از آن با واژه همه‌گیری یاد کرد، تا لحظه تنظیم خبر ۸۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را در جهان مبتلا کرده است که از این میان بیش از یک میلیون و ۷۸۰ هزار نفر جان باخته‌اند.

شیوع این ویروس موجب تعطیلی بسیاری از فعالیت‌ها و رویداد‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از جمله جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و بسته شدن سینماها، سالن‌های تئاتر و کنسرت و کتابفروشی‌ها شد و تأثیرات منفی زیادی بر بازار‌های جهانی و اقتصاد کشور‌ها در بخش‌های گوناگون گذاشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°