توضیحات نوبخت بعد از تصویب کلیات بودجه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:24 - شنبه 04 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۰۴۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰
رئیس سازمان برنامه و بودجه با ابراز خشنودی از تصویب کلیات بودجه گفت: من اطمینان دارم با همکاری مجلس و دولت می‌توانیم بودجه مناسبی را به عنوان قانون داشته باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه بعد از تصویب کلیات بودجه در کمیسیون تلفیق در مصاحبه با خبرنگار شبکه خبر گفت: از ۱۲ هم آذر که لایحه بودجه ۱۴۰۰ تقدیم مجلس شد تا امروز اظهار نظر‌های متنوع و متفاوت و بعضا متناقضی نسبت به بودجه مطرح می‌شد، بدون تردید با توجه به تقسیم کاری که قانون اساسی در خصوص این سند ملی یکساله دارد همکاری تنگاتنگی بین مجلس و دولت در قانون اساسی تعریف شده، به این ترتیب که دولت لایحه را تهیه و تنظیم می‌کند و مجلس آن را تصویب می‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: الحمد الله بعد از نزدیک یکماه گفت و شنود‌ها و حداقل چند جلسه غیرعلنی که در این خصوص برگزار شد شرایطی فراهم شد که امروز در گفت و شنود بسیار صریح و صادقانه نمایندگان مخالف، موافق و دولت نهایتا کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ به تصویب رسید.

نوبخت ادامه داد: این لایحه از یک جهت برای دولت بسیار پر اهمیت خواهد بود و در واقع آخرین لایحه‌ای است که دولت دوازدهم به مجلس تقدیم می‌کند و از سوی دیگر پر اهمیت است برای مجلس که اولین لایحه خودش را در دوره چهار ساله مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد
 
او افزود: در این جلسات طبیعی بود که دولت مقاومت بکند و استدلال بکند که اعداد و ارقامش همه کارشناسی شده است البته فراموش نکنیم ما در یک شرایط استاندارد و عادی و به نوعی هم شرایط مطلوب برنامه ریزی نمی‌کنیم ما برای چهارمین سال که تحت شدیدترین تحریم‌ها و محاصره اقتصادی، داریم لایحه را تنظیم می‌کنیم و طبیعی است برخی از اعدا و ارقام با استاندارد‌های شرایط عادی فاصله داشته باشد، اما اگر با واقعیتی که دشمنان می‌خواستند ما نتوانیم کشور را اداره کنیم الان الحمد الله پرداخت های ما دارد به موقع انجام می‌شود و الحمد الله طرح‌های عمرانی در حال انجام و افتتاح است و با همه این شرایط باید نسبت به بودجه داوری داشته باشیم و من تقدیر می‌کنم اعضای محترم کمیسیون تلفیق را که همه مسائل را شنیدند و با توجه به واقعیت‌ها که به این کلیات رای دارند البته فرصت مغتنمی در اختیار عزیزان قرار گرفته که بتوانند نظراتشان را بگویند.
 
نوبخت گفت: البته دولت به جهت این که روی همه ارقام منابع و مصارف کار کارشناسی کرده دفاع خواهد کرد، اما اگر استدلالی از نمایندگان عزیز شنیده شود که عقل جمعی آن را متناسب بداند طبیعتا دولت هم با توجه به تجاربی که دارد واقعیت‌ها را به عزیزان خواهد گفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای ما که مویی در بودجه سفید کرده ایم همیشه که بودجه می‌آمد حتی آن موقعی که خودمان نماینده بودیم همین مواضع مخالفت و انتقادات را داشتیم، اما بعد که همه حرف‌ها شنیده می‌شود آنچه مطابق واقعیت است پذیرفته می‌شود.

او گفت: از این جهت من اطمینان دارم به خاطر مردم بین مجلس و دولت همکاری خواهد بود و ما می توانیم بودجه متناسبی را برای سال ۱۴۰۰ داشته باشیم و مردم از منافعش استفاده کنند.
 
نوبخت گفت: از نظر دولت این بودجه بودجه‌ای واقع بینانه بود، چون بخشی از مردم چه مستقیم چه بخش دیگر مردم که پرداختی از ما دارند اگر بودجه را انقباضی می‌بستیم و فشار به مردم می‌آوردیم و قرار نیست که مالیاتی با مبالغ زیاد از مردم بگیریم، ولی آنچه که باید به آن‌ها بدهیم کم بدهیم. من اطمینان دارم با همکاری مجلس و دولت می‌توانیم بودجه مناسبی را به عنوان قانون داشته باشیم.
 
برچسب ها: نوبخت ، بودجه ، مجلس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵°    ۴°