خاموشی معابر برای تامین برق خانه‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:30 - پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۷۰۵۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳
سخنگوی صنعت برق گفت: خاموشی یک در میان معابر که با هدف کاهش میزان مصرف گاز انجام شده، با هماهنگی دستگاه‌های مسوول و برای تامین برق بخش خانگی انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«مصطفی رجبی مشهدی» در گفتگو با ایرنا افزود: برای خاموشی معابر هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های ذی‌ربط انجام شده تا مشکلی در حفظ و تامین امنیت ایجاد نشود.

وی ادامه‌داد: به‌طور قطع این خاموشی‌ها به منظور کاهش مصرف انرژی و در شرایطی است که همه مردم به برق مطمئن و پایدار نیاز دارند.

سخنگوی صنعت برق، به روند افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری و نیز محدودیت تامین گاز برای نیروگاه‌ها اشاره و خاطرنشان‌کرد: بر این اساس صنعت برق تصمیم گرفت بخشی از روشنایی معابر و بزرگ‌راه‌های اصلی را تعدیل کرده و به صورت یک در میان آن‌ها را روشن کند تا حداقل روشنایی حاصل شود.

رجبی مشهدی بیان‌داشت: با توجه به مصوبه منع تردد، به نظر می‌رسد این میزان روشنایی در بزرگ‌راه‌ها و معابر اصلی کفایت می‌کند تا بتوان از این طریق به صرفه‌جویی بخشی از سوخت در نیروگاه‌ها پرداخت.

وی گفت: این موضوع کمک خواهد کرد روندتامین برق مطمئن و پایدار برای همه فراهم باشد.
 
پیش از این مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: اصلاح روشنایی معابر صرفه‌جویی یک میلیون لیتری مصرف سوخت به‌همراه دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۷°