سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک تأسیس می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:36 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۰۷۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از موافقت اعضای این شورا با تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک برای گروه سنی ۳ تا ۶ سال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عاملی در حاشیه برگزاری جلسه عصر دیروز سه شنبه اعضای این شورا اظهار داشت: جلسه ۸۳۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست روحانی و با حضور روسای قوه قضائیه و مجلس برگزار شد.

وی در خصوص مصوبات این جلسه گفت: در این جلسه بر اهمیت تمرکز بر تعلیم و تربیت دوره کودکی و برنامه ریزی منسجم برای گروه سنی ۳ تا ۶ سالگی از طریق تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک تاکید شد.

عاملی اظهار امیدواری کرد که با تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک مسیر جدیدی در توجه به دوره اوان کودکی صورت گیرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اشتراک نظر داشتند که نسبت به این دوره مهم باید تمرکز جدی‌تری وجود داشته باشد و اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در دستور جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار خواهد گرفت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه جلسه با اشاره به دستور اصلی جلسه پیرامون ستاد فناوری نانو خاطرنشان کرد: گزارش این حوزه توسط دبیر ستاد فناوری نانو ارائه شد که حکایت از پیشرفت‌های بزرگ، افتخارآمیز و همه جانبه برای این حوزه داشت.

وی تصریح کرد: وجه برجسته فعالیت‌های حوزه نانو، همه جانبه بودن آن است.
 
در حوزه ترویجی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در سطوح مختلف آموزش نانو دیده‌اند و با مفهوم نانو فناوری آشنا شده‌اند؛ همچنین در تعداد مقالات از ۲۲ مقاله و رتبه ۵۷ سال ۲۰۰۱ توانسته‌ایم به رتبه چهارم جهان و ۱۲ هزار مقاله در نشریات علمی بین‌المللی در سال ۲۰۱۹ برسیم.

وی اضافه کرد: ایران جزو ۷ کشور جهانی تعیین‌کننده استاندارد‌های جهانی در حوزه نانو قرار است و تائید استاندارد‌های نانو توسط ۷ کشور برتر صورت می‌گیرد.
 
این بدین معناست که استاندارد‌های بین‌المللی نانو بدون تائید ایران محقق نمی‌شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تحریم مراکز آموزشی ایران گفت: جای تاسف دارد به جای اینکه تحریم درخصوص مراکز تولید خشونت، ترور و گروه‌های محارب مانند داعش اعمال شود، یک دانشگاه مهم مانند جامعه المصطفی (ع) که فعالیت آن آموزشی و علمی است مورد تحریم قرار می‌گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°