فراخوان ثبت نام انتخابات فدراسیون فوتبال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:46 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۰۸۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
فدراسیون فوتبال در راستای برگزاری مجمع عمومی فراخوان ثبت نام افراد علاقه‌مند برای شرکت در این انتخابات را منتشر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در اجرای مفاد اساسنامه جدید، مقررات انتخاباتی و دستورالعمل برگزاری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، قرار است مجمع عمومی (انتخاباتی) فدراسیون فوتبال برای انتخاب پست‌های هیات رئیسه در روز یکشنبه ۹۹/۱۲/۱۰ در شهر تهران برگزار شود.
 
 تمام افراد علاقمند و واجد شرایط قانونی می‌توانند از روز یکشنبه ۹۹/۱۰/۱۴ تا پایان روز شنبه ۹۹/۱۰/۲۰ در روز‌ها و ساعات اداری (از ۹:۰۰ صبح تا ۱۶:۰۰) درخواست نامزدی خود را از طریق سامانه آنلاین مجمع عمومی فدراسیون فوتبال (سامع) http://same.ffiri.ir با تکمیل فرم‌های (فرم ثبت نام، فرم تعهد، فرم اطلاعات فردی) مندرج در سامانه و بارگذاری مدارک عمومی به صورت خوانا ثبت و ارسال کنند.
 
علاوه بر آن کلیه نامزد‌های پست‌های هیات رئیسه باید شخصاً جهت تکمیل فرآیند ثبت نام و تحویل اصول مدارک عمومی و امضا فرم‌های مذکور در تاریخ و ساعات فوق الذکر به دبیرخانه مجمع مراجعه و رسید اخذ نمایند.
 
شرایط و توضیحات مرتبط با نامزدی در پست‌های هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال:

۱- هیئت رئیسه فدراسیون شامل ۱۱ عضو می‌باشد:

الف) رئیس فدراسیون

ب) ۳ نایب رئیس، شامل نایب رئیس اول، نایب رئیس دوم (که رئیس کمیته مسابقات نیز هست)، نایب رئیس سوم (که رئیس کمیته بانوان نیز هست و باید یک بانو باشد)

ج) ۷ نفر اعضاء دیگر شامل ۲ نفر از بین روسای هیئت‌های فوتبال استان‌ها، ۲ نفر از بین مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتر و یا لیگ دسته اول و ۳ نفر از بین افرادی که سابقه مدیریت ورزشی دارند.

۲- رئیس فدراسیون، نواب رئیس پیشنهادی و اعضای هیئت رئیسه براساس پستی که برای آن نامزد شده‌اند توسط مجمع عمومی انتخاب می‌شوند. هریک از نامزد‌های پست ریاست باید از ۵ نفر از اعضای مجمع عمومی، تاییدیه اخذ نمایند. هریک از نامزد‌های پست ریاست باید ۳ نفر را به عنوان نامزد‌های پست نایب رئیس اول، دوم و سوم در فرم درخواست نامزدی خود معرفی نمایند. نواب رئیس پیشنهادی و سایر نامزد‌های هیئت رئیسه باید از ۲ نفر از اعضای مجمع عمومی تاییدیه اخذ نمایند.

۳- مدت زمان مسئولیت رئیس فدراسیون، نواب رئیس و اعضای هیئت رئیسه ۴ سال می‌باشد و این مدت بعد از خاتمه مجمع عمومی که ایشان را انتخاب نموده است، آغاز می‌شود. هیچ شخصی نمی‌تواند بیش از ۳ دوره متوالی یا متناوب، در هیئت رئیسه فدراسیون باشد (چه به عنوان رئیس، نایب رئیس یا سایر اعضای هیئت رئیسه).

۴- رئیس، نواب رئیس و اعضای هیئت رئیسه باید علاوه بر شرایط مندرج در بند ۹ ماده ۲۰ اساسنامه (اعضای ارکان فدراسیون باید منطبق با فرآیند مشروح در این اساسنامه و بدون هیچگونه نفوذ خارجی، انتخاب یا منصوب شوند. اعضای ارکان فدراسیون نباید هیچگونه سابقه محکومیت کیفری که مغایر با مسئولیت آن‌ها باشد، داشته باشند)، در زمان ثبت نام دارای تابعیت ایرانی و ساکن جمهوری اسلامی ایران باشند. رئیس، نواب رئیس و اعضاء باید علاوه بر سابقه فعالیت در فوتبال همچنین حداقل ۴ سال سابقه مدیریت ورزشی به شرح مندرج در ضمیمه یک اساسنامه را داشته باشند.

۵- براساس مقررات انتخاباتی، اعضای کمیته‌های انتخاباتی (بدوی-استیناف) می‌بایست بر فرآیند انتخابات مدیریت و نظارت نمایند و سایر اعضای ارکان فدراسیون نیز باید تکالیف قانونی خود را تا تکمیل فرآیند انتخابات (۹۹/۱۲/۱۰) انجام دهند.

۶- هیچ یک از اعضای هیئت رئیسه جدید نمی‌توانند به صورت همزمان رئیس، معاون یا عضو یکی از ارکان مستقل فدراسیون، نماینده یکی از اعضای فدراسیون در مجمع فدراسیون، دبیرکل فدراسیون، داور فعال فوتبال، فوتسال یا فوتبال ساحلی، واسطه نقل و انتقالات، کارگزار مسابقات، رئیس، معاون یا عضو کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون باشد.

مدارک مورد نیاز جهت بارگذاری در سامانه و تحویل اصول آن به دبیرخانه مجمع عمومی:

الف) مدارک عمومی:

ارائه اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی.

ارائه دو قطعه عکس ۴*۶ با زمینه روشن.

ارائه اصل و تصویر مدارک مثبته سوابق مدیریت ورزشی.

ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری.

اصول مدارک فوق پس از تطبیق با تصویر آن توسط کمیته‌های انتخاباتی، از تاریخ ۹۹/۱۱/۱۹ به نامزد‌ها عودت داده می‌شود.

ب) مدارک اختصاصی:

۱. ارائه فرم شماره ۱ توسط داوطلب نامزدی پست ریاست

ارائه فرم شماره ۲ توسط نامزد‌های پیشنهادی پست نواب رئیس.

ارائه فرم شماره ۳ توسط داوطلب نامزدی سایر پست‌های هیئت رئیسه.

تکمیل کلیه موارد مندرج در فرم‌ها در هنگام ثبت‌نام الزامی است.

سوابق مدیریت ورزشی:

۱- در هر کجای اساسنامه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران که به سوابق مدیریت ورزشی اشاره شده است، منظور سوابق مدیریتی فرد مذکور به شرح زیر می‌باشد:

الف) عضو هیئت رئیسه یک فدراسیون ورزشی، یک باشگاه، یک هیئت ورزشی استانی یا کمیته ملی المپیک؛ یا

ب) عضو کمیته (دایمی یا مستقل) یک فدراسیون ورزشی؛ یا

ج) مدیریت ارشد در بخش اداری یک فدراسیون ورزشی، یک باشگاه یا هیئت ورزشی استانی، کمیته ملی المپیک یا وزارت ورزش

۲- موارد زیر معادل چهار (۴) سال سابقه مدیریت ورزشی محسوب می‌شود:

بازیکنان:

الف) حداقل ۴ فصل بازی در لیگ حرفه‌ای مردان یا لیگ زنان، یا لیگ فوتسال؛ یا

ب) بازی در تیم ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی مردان و زنان.

مربیان:

الف) حداقل ۴ فصل مربیگری در لیگ حرفه‌ای مردان، یا لیگ زنان یا لیگ فوتسال؛ یا

ب) مربیگری در تیم‌های ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی زنان و مردان.

داوران:

الف) حداقل ۴ فصل در لیگ حرفه‌ای مردان یا لیگ زنان یا لیگ فوتسال داوری کرده باشد؛ یا

ب) حداقل ۴ سال حضور در لیست داوران بین المللی.

۳- سوابق فوق الذکر از طرق ذیل تایید می‌شوند:

الف- در مورد مناصب دولتی با استناد به ابلاغ (حکم) انتصاب و حکم کارگزینی.

ب- در مورد مناصب ورزشی (فدراسیون‌ها، هیئت‌های استان‌ها، باشگاه‌ها، کمیته ملی المپیک، فیفا و کنفدراسیون) با استناد به حکم انتصاب.

ج- هیچ یک از اشخاص موضوع این ضمیمه، مادام که در مناصب دولتی، حکومتی و لشکری در سطح مدیرکل و معادل آن یا بالاتر مسئولیت دارند، نمی‌توانند در انتخابات هیچ یک از پست‌های هیئت رئیسه شرکت نمایند. اینگونه اشخاص باید در هنگام ثبت نام برای انتخابات از سمت خود استعفای رسمی داده باشند.

مراحل بررسی مدارک نامزد‌ها، نحوه درخواست استیناف و اعلام لیست نامزدها:

حداکثر ۷ روز پس از پایان مهلت ثبت نام (تا پایان روز ۹۹/۱۰/۲۷)، کمیته بدوی انتخابات باید به نامزد‌هایی که موفق به ارائه مدارک مورد نیاز نشده‌اند به صورت مکتوب اطلاع رسانی نماید و ۳ روز اداری دیگر برای تکمیل نقص مدارک (تا پایان وقت اداری ۹۹/۱۱/۱) به آن‌ها فرصت دهد. در صورت عدم تکمیل مدارک در این مهلت نامزدی ایشان کان لم یکن تلقی می‌گردد.

کمیته بدوی انتخابات، باید صلاحیت نامزد‌هایی را که برای هیئت رئیسه ثبت‌نام کرده‌اند، ظرف ۲۱ روز بعد از پایان مهلت ثبت نام (از ۹۹/۱۰/۲۱ تا پایان روز ۹۹/۱۱/۱۱)، بررسی نموده و تصمیم کمیته بدوی را در همین مهلت به نامزد‌ها اطلاع رسانی نماید.

درخواست استیناف از سوی نامزد‌ها باید در قبال دریافت رسید در طی مدت ۲ روز اداری بعد از دریافت رای کمیته بدوی انتخابات به دبیرخانه مجمع تحویل گردد.

کمیته استیناف انتخابات طی مدت ۵ روز اداری از زمان وصول درخواست‌های استیناف به دبیرخانه مجمع آن‌ها را بررسی می‌نماید و تصمیمات کمیته استیناف انتخابات، قطعی و الزام‌آور می‌باشد.

لیست رسمی نامزد‌های واجد شرایط و احراز صلاحیت شده حداقل ۲۱ روز قبل از تاریخ مجمع عمومی انتخاباتی برای اعضای مجمع ارسال و همچنین در سایت رسمی فدراسیون منتشر خواهد گردید.

اختیارات اعضاء مجمع درخصوص فرم‌های پیشنهادی نامزدها:

هریک از اعضاء مجمع فقط مجاز به پیشنهاد نامزد‌ها به شرح ذیل هستند:

الف- پیشنهاد یک نفر برای پست ریاست (فرم شماره ۴).

ب- پیشنهاد یک نفر به عنوان نامزد پست نایب رئیس اول (فرم شماره۵).

ج- پیشنهاد یک نفر به عنوان نامزد پست نایب رئیس دوم (فرم شماره۶).

د- پیشنهاد یک نفر به عنوان نامزد پست نایب رئیس سوم (فرم شماره۷).

ه- پیشنهاد دو نفر به عنوان نامزد پست هیئت رئیسه از بین روسای هیئت‌های استانی (فرم شماره۸).

و- پیشنهاد دو نفر به عنوان نامزد پست هیئت رئیسه از بین مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتر یا لیگ دسته یک (فرم شماره ۹).

ز- پیشنهاد برای ۳ پست دیگر هیئت رئیسه (فرم شماره ۱۰).

اعضاء محترم مجمع برای معرفی نامزد‌های مورد نظر خود، می‌بایست از تاریخ ۹۹/۱۰/۱۴ تا پایان روز ۹۹/۱۰/۲۰ فرم‌های مذکور را از طریق سامانه مجمع عمومی فدراسیون (سامع) به آدرس http://same.ffiri.ir تکمیل و از طریق سامع ارسال و رسید اخذ نمایند لازم به ذکر است بعد از ثبت و ارسال اطلاعات امکان ایجاد تغییر در فرم‌های پیشنهادی در سامع وجود ندارد. ضمناً جهت مزید اطلاع، اعضای محترم مجمع می‌توانند بعد از ارسال فرم‌ها یک نسخه از آن را چاپ و در نزد خود نگهداری نمایند. راهنمای استفاده از سامع در زمان ورود به سامانه در صفحه اصلی بارگذاری شده است.

از کلیه نامزد‌ها در خواست می‌شود به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین عدم ایجاد اشکال در فرآیند ثبت‌نام از موکول نمودن ثبت‌نام در سامع و حضور در دبیرخانه مجمع عمومی در روز‌های پایانی خودداری نمایند.

نشانی دبیرخانه مجمع عمومی (انتخاباتی): تهران، خیابان شیخ بهایی شمالی، کوچه دوازده متری سوم، پلاک ۴، طبقه ۳، واحد۷ غربی – شماره تماس ۸۸۲۱۳۳۰۳


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°