رئیس جمهور: مجلس؛ دولت را برای فروش نفت بیشتر تشویق کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:42 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۰۸۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
رئیس جمهور گفت: فروش نفت اگر برای توسعه تکنولوژی باشد، مجلس باید دولت را به فروش نفت بیشتر تشویق کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای حسن روحانی در جلسه امروز هیئت دولت؛ با اشاره به این که در جلسه روز گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی حرف از نانو تکنولوژی و دستاورد‌های این حوزه بوده است، افزود: ما باید نفت بفروشیم و بتوانیم این‌ها را ارتقا بدهیم؛ ما از سال ۹۲ تا سال گذشته ۷ برابر از نانو تکنولوژی درآمد داشتیم.
 رئیس جمهور ادامه داد: البته اگر تحریم نبود این رقم در سال ۱۴۰۴ حداقل به یک میلیارد دلار می‌رسید؛ ما می‌توانستیم محصولات نانو تکنولوژی را صادر کنیم؛ البته الان هم صادر می‌کنیم، اما تحریم دست ما را محدود کرده است.
 آقای روحانی با اشاره به اینکه ما باید نفت را بفروشیم و در حوزه هایی، چون نانو تکنولوژی یا بیوتکنولوژی صرف کنیم، گفت: اگر نفت بفروشیم و حقوق کارمندان را بدهیم اشتباه است، اما اگر نفت بفروشیم و به جای آن نانو تکنولوژی داشته باشیم خوب است.
 رئیس جمهور با اشاره به این که برخی می‌گویند دولت می‌خواهد نفت زیاد بفروشد، افزود: اگر من بودم می‌گفتم آقای دولت چرا ۲ هزار و ۳۰۰ بشکه بفروشید، ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار بفروش؛ با فروش نفت بزن توی دهن صهیونیست‌ها و آمریکایی ها.
 آقای روحانی ادامه داد: دولت می‌گوید من می‌توانم نفت بفروشم، مجلس هم باید بگوید بارک الله و من از تو می‌خواهم بیشتر صادر کنی؛ مجلس باید بگوید آقای دولت تو می‌خواهی به صهیونیست‌ها سیلی بزنی من می‌گویم دو سیلی بزن؛ توقع ما از مجلس این است.
 رئیس جمهور با اشاره به اینکه برخی می‌گویند دولت شعار‌هایی می‌دهد، چون سال دیگر بر مسند کار نیست، افزود: نصف سال آینده ما هستیم و به ملت نشان می‌دهیم که هم می‌توانیم نفت را تولید و صادر کنیم و تحول بیافرینیم.
 آقای روحانی با اشاره به برخی بحث‌ها مبنی بر اینکه ما واکسن را بخریم یا وارد کنیم، گفت: این مثل این است که وسط جنگ بگوییم اسلحه باید داخلی باشد و نباید از خارج وارد کنیم؛ خب وقت جنگ ما توپ را از خارج وارد می‌کردیم و هم در داخل می‌ساختیم، خمپاره هم به همین صورت بود. در سال‌های آخر جنگ هم موشک می‌ساختیم، هم وارد می‌کردیم. هم باید واکسن بسازیم، هم وارد کنیم.
 رئیس جمهور افزود: اگر در واکسن به خودکفایی رسیدیم چرا باید وارد کنیم؛ اما اگر هنوز راه مشخص نیست و کسی نمی‌داند این واکسن که شروع کردیم در چه روزی واکسیناسیونش انجام می‌شود و واکسن کشور دیگری آماده است تردید نمی‌کنیم که واکسن را خریداری کنیم.
آقای روحانی ادامه داد: برخی می‌گویند واکسن داخلی ارزش ندارد؛ اما معیار ما وزارت بهداشت و درمان است، اگر وزارت بهداشت بگوید این واکسن خارجی مورد اعتماد است وارد می‌کنیم؛ اگر بگوید واکسن داخلی مورد اعتماد است، استفاده می‌کنیم.
رئیس جمهور در ادامه سخنانش درباره افتتاح‌هایی که روز‌های پنج شنبه صورت می‌گیرد، گفت: بنا بود امسال ۱۷ طرح پتروشیمی تا پایان سال افتتاح شود؛ هفته گذشته به رقم ۱۰ افتتاح رسیدیم، هفت افتتاح دیگر مانده است که تا پایان سال آن‌ها را افتتاح می‌کنیم.
 آقای روحانی به جلسه روز گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی که رئیس صدا و سیما به صورت مجازی در آنجا حضور داشت، اشاره کرد و افزود: آنجا یکی از حرف‌هایی که زده شد این بود که چرا این افتخارات نانو تکنولوژی کم بیان می‌شود؛ صدا و سیما بیاید و بیشتر شرح بدهد.
 رئیس جمهور با اشاره به اینکه وقتی دولت را آغاز کردیم تولید پتروشیمی ما ۵۶ میلیون تن بوده است، اظهار داشت: سال آینده ان شاءالله این رقم به ۱۰۰ میلیون تن می‌رسد؛ ارزش پتروشیمی ما در ابتدای دولت در سال ۹۲ یازده میلیارد دلار بوده است؛ سال آینده به رقم ۲۵ میلیارد دلار می‌رسیم. این افتخار مال حسن روحانی و این دولت نیست که بگوییم نباید مطرح شود.
 آقای روحانی ادامه داد: این افتخار مربوط به صنعتگران، جوانان و دانشمندان ما است؛ این افتخار ملی ماست که باید بیان کنیم.
 رئیس جمهور اظهار داشت: فردا طرح‌های مهم آب و برق افتتاح می‌شود؛ فردا سدی افتتاح می‌شود که ارزش ویژه‌ای دارد و سالانه ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب را به دریاچه ارومیه می‌رساند؛ احیای دریاچه ارومیه که از شعار‌های ما بوده است تا پایان امسال انجام می‌شود و آن روز برای من روز مهمی است که اولین مصوبه دولت یازدهم را در پایان دولت دوازدهم اجرایی می‌کنم.
 آقای روحانی با اشاره به اینکه سد مهم کانی سیب فردا افتتاح می‌شود، گفت: مردم ما بدانند در این دولت فردا چهل و هشتمین سد ملی افتتاح می‌شود؛ ان شاءالله این عدد در پایان دولت به ۵۷ می‌رسد. کل سد‌هایی که بعد از انقلاب تا اول دولت ساخته شده است ۱۲۵ سد بوده است و ان شاءالله در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ۵۷ سد به بهره برداری می‌رسد که این یعنی نیمی از سد‌هایی که بعد از پیروزی انقلاب ساخته شده در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بوده است.
 رئیس جمهور در پایان تاکید کرد: این افتخار از آن مهندسان، جوانان و همه عزیزان ماست که برای توسعه کشور تلاش می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °