نگرانی‌ها درباره «سند آمایش آموزش عالی» برطرف می‌ شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:07 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۰۹۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
وزیر علوم گفت: در اجرای طرح ساماندهی سند آمایش آموزش عالی، هیچ واحد دانشگاهی تعطیل نخواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از خانه ملت، منصور غلامی درباره اجرای سند آمایش آموزش عالی و نگرانی نمایندگان از تعطیلی واحد‌های دانشگاهی در استان‌های مختلف، تصریح کرد: این طرح که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است به منظور ساماندهی آموزش عالی بوده و با هدف حذف موازی‌کاری و امور پراکنده و تقویت نقاط قوت، اجرا خواهد شد.
 وی افزود: در اجرای این سند، هیچ واحد آموزش عالی تعطیل نخواهد شد و این یکی از مواردی است که باید از نمایندگان مجلس و مردم رفع نگرانی شود.
 وزیر علوم اضافه کرد: در این طرح مؤسسات کوچک به مؤسسات توانمند به صورت شبکه‎ای وصل خواهند شد تا از امکانات مؤسسات بزرگ به دو منظور «کیفی‌سازی فعالیت‌های خود» و «تعریف یک مأموریت خاص در حوزه پژوهش» متصل ‎‌شوند و این پیوند تا زمانی که این مؤسسات کوچک خود بتوانند در حد یک مؤسسه قوی روی پای خود به صورت مستقل بایستند، ادامه خواهد داشت.
 غلامی یادآور شد: به ویژه این اشتراک‌گذاری امکانات در داخل استان‌‎ها محقق خواهد شد و برای اینکه تجمع صورت نگیرد، دو یا سه مرکزیت در هر استان تعریف شده تا همکاری‎‌های مشترک با هم صورت گیرد.
 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: آیین نامه‌های اجرایی این سند در حال تنظیم است و امیدواریم با شفاف شدن مأموریت گرایی و کیفی‌سازی مؤسسات کوچک و جوان، نگرانی‌ها در این خصوص به تدریج برطرف شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°