تعطیلی تهران در صورت پایداری آلودگی هوا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:12 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۱۱۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
استاندار تهران گفت: اگر غلظت هوا یا شاخص آلایندگی به بالای ۲۰۰ برسد و وزارت بهداشت به ما اعلام کند، در خصوص تعطیلی یک یا دو روزه در تهران تصمیم گیری و پیشنهاد‌ها را به معاون اول رئیس جمهور و هیئت دولت ارائه خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
استاندار تهران بعد از جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا در گفتگو با شبکه خبر گفت: همان طوری که در جلسه گزارش شده بود در ساعت ۲۱ شب گذشته بیشترین آلایندگی هوا را در کلانشهر تهران داشتیم و این میزان به صورت میانگین به عدد ۱۷۵ رسید و ثبت شد و این نشان دهنده آن است وضعیت هوای تهران برای همه گروه‌ها ناسالم است.

محسنی بندپی تصریح کرد: در پی این اتفاق امروز دومین جلسه اضطرار آلودگی هوا تشکیل شد و در روز شنبه ۶ دی ماه نیز جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط تشکیل شد که مصوباتی را در رابطه با کنترل آلودگی هوا داشت و در این جلسه اختیاراتی به استاندار‌ی‌ها به ویژه برای کلانشهر تهران و کرج داده شد.

انوشیروان بندپی گفت: در پی افزایش غلظت آلودگی هوای تهران همه کارگاه‌های ساختمانی باید عملیات ساخت و ساز را متوقف کنند.

محسنی بندپی با بیان این که تردد همه کامیون‌ها در شب ممنوع است گفت: تردد کامیون‌های با عمر ۲۰ سال به بالا هم شب و هم روز ممنوع است.

محسنی بندپی با اشاره به این که موتوسیکلت‌ها علت تولید ۱۱ درصد ذرات معلق در هوا هستند افزود: همه موتورسیکلت‌ها باید معاینه فنی داشته باشند

استاندار تهران ادامه داد: ما هفته آینده باز هم پایداری هوا و انباشت غلظت آلایندگی را داریم، بنابراین همکاری و همیاری مردم در کاهش مصرف سوخت و فعالیت‌های عمرانی و منع تردد وسایلی که موجب آلایندگی هوا می‌شوند، به حدی نرسد که سلامتی آحاد جامعه را دچار مشکل کند.

او افزود: بحثی که وجود دارد این است که میزان مصرف گاز ما در طول ۲۰ سال گذشته به اندازه حال حاضر که ۱۲۲ میلیون متر مکعب شده، نبوده است. از همه مردم خواهش می‌کنم که یک درجه حرارت وسایل گرمایشی را پایین بیاورند تا صرفه جویی بسیار خوبی صورت گیرد و گاز صنایع را تأمین کنیم.

استاندار تهران افزود: همشهریان با کاهش یک یا دو درجه دمای بخاری کمک کنند تا در مصرف گاز صرفه‌جویی داشته باشیم.

او گفت: هفته آینده بنا بر پیش بینی هواشناسی پایداری هوا خواهیم داشت، اما در خصوص تعطیلی باید گفت که مسیر خودش را دارد و اگر غلظت هوا به حدی برسد که با اقدامات انجام شده ایده آل نباشد و شاخص آلایندگی به بالای 200 برسد و وزارت بهداشت به ما اعلام کند، در خصوص تعطیلی یک یا دو روزه در تهران تصمیم گیری و پیشنهاد‌ها را به معاون اول رئیس جمهور و هیئت دولت ارائه خواهیم کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۵°