سردار سلیمانی دشمنان را به ذلت کشید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:51 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۱۴۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
رئیس جمهور گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به ملت‌های منطقه و مسلمانان در مناطق مختلف عزت هدیه کرد و در بسیاری از مناطق ذلت دشمنان را به رخ شان کشید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای روحانی در مراسم افتتاح طرح‌های وزارت نیرو افزود: نمی‌خواهم سردار سلیمانی را با مولای متقیان امام علی (ع) مقایسه کنم که همه ما خاک پای ایشان هم نیستیم، بزرگمردی که غیر از پیغمبر (ص) کسی را به مقام و عظمت او در تاریخ سراغ نداریم. پیامبر (ص) پس از جنگ خندق و پیروزی امام علی (ع) بر عمر بن عبدود از دلاوری ایشان تجلیل کردند.

رئیس جمهور گفت: خیلی مهم است که انسان بتواند راه امیرالمومنین (ع) را طی و کاری کند که همه مردم احساس غرور کنند.

دشمن از ترور سردار سلیمانی ضرر کرده است

رئیس جمهور گفت: دشمن از ترور سردار سلیمانی ضرر کرده است، چون جوانان ایران و منطقه با صلابت بیشتر در برابر دشمن مقاومت خواهند کرد.

آقای روحانی اظهار داشت: مکتب شهید سردار سلیمانی، همان مکتب امام راحل و رهبر معظم انقلاب بود و انشاء الله ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: امروز روز پایان سال میلادی ۲۰۲۰ است سالی که با سختی‌هایی توام بود پایان یافت و فردا سال جدید میلادی آغاز می‌شود همچنین ایام سالگرد شهادت سردار بزرگ ما سردار سلیمانی عزیز است که یاد و نام و خاطرات او و راهش و مکتبش که مکتب امام و مقام معظم رهبری بود انشاء الله همیشه ادامه پیدا خواهد کرد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه حتما دشمن با ترور شهید سردار حاج قاسم سلیمانی ضرر کرده است گفت: این اقدام کار غلط و نادرستی بود و مطمئن باشد مردم و جوانان ایران و منطقه مقاوم‌تر و با امید بیشتر در مسیر مقاومت و استقلال منطقه ایستادگی می‌کنند و همه مردم می‌دانند تا روزی که امریکایی‌ها در این منطقه وجود دارند منطقه روی خوش کامل مطلوب را نخواهد دید و ملت‌های منطقه انشاءالله پای جنایتکاران و متجاوزین را روزی قطع خواهند کرد.

آقای روحانی ادامه داد: شهید سلیمانی همچنین یارش ابومهدی مهندس برای ما وجود‌های ارزنده‌ای بودند و دلم می‌خواهد به نکته‌ای از زندگی شهید سلیمانی به دلیل آشنایی نزدیک ۴۰ ساله‌ای که با وی داشتم اشاره کنم.

رئیس جمهور افزود: واقعا سردار سلیمانی در موضوعی که متوجه بود وظیفه ملی و انقلابی اوست در اجرای آن تردیدی نمی‌کرد و این بسیار مهم است یعنی وقتی ما مساله‌ای را به عنوان وظیفه خود می‌فهمیم و باید برای کشور و ملت و منطقه انجام دهیم دیگر نباید تردیدی به خود راه دهیم و از مردم و از قدرت‌های جهانی بترسیم باید قدم بگذاریم و حرکت کنیم.

آقای روحانی تاکید کرد: این عدم تردید و تصمیم قاطع یکی از نعمت‌هایی است که خداوند به انسان‌های خالص عنایت می‌کند.

رئیس جمهور با برشمردن دومین ویژگی سردار شهید سلیمانی تصریح کرد: ایشان با اعتماد به نفس واقعا طرح‌های بزرگی را اجرا کردند و نزدیک به ۳۷ تا ۴۰ سالی که با ایشان بودیم صحبت و بحث می‌کردیم و صد‌ها ساعت گفتگو می‌کردیم بسیار اعتماد به نفس داشت.

آقای روحانی اضافه کرد: طرح‌های بزرگ و خطرناکی را با اعتماد به نفس انجام می‌داد واقعا دارای اعتماد به نفس و پا به رکاب بود و من این تعبیر را در روز شهادتش به کار بردم من شهید سلیمانی را ندیدم از زین و رکاب پایین بیاید و از روزی که وی را از دهه ۶۰ دیده ام همیشه بر روی رکاب بود و همیشه تاخت و به سمت هدف رفت و موفق بود و پیروز صحنه و میدان بود و مسئولیت‌هایی که داشت در آن موفق بود و دستاورد‌هایی که به دست آورد باورکردنی نبود.

رئیس جمهور یادآور شد: در کنار این موارد از همه مهمتر خلوص و اخلاق حسنه‌ای داشت و کمالات انسانی در این مرد آشکار بود در خیلی از مواقع و جلسات دیدم که ایشان بیشتر روز‌ها در ایام هفته روزه داشت و انسان مخلصی بود و هر سخنی را که بیان می‌کرد از دل می‌گفت و با همه وجودش تلاش می‌کرد و اخلاص یکی از مسائل بسیار مهمی است که ما را به همه جا می‌رساند و اگر اخلاص نباشد هیچ چیزی ارزش ندارد.
 
هرکس وحدت را بشکند طرفدار آمریکاست

رئیس جمهور گفت: امروز، روز وحدت است و هر کسی وحدت و اتحاد را بشکند طرفدار آمریکاست.

آقای روحانی در ادامه اظهاراتش در مراسم افتتاح طرح‌های وزارت نیرو افزود: ترامپ خیلی جنایت کرد، اما یکی از ظلم‌های غیر قابل گذشتش، ترور شهیدان سلیمانی و ابومهندس بود؛ داغی بر سینه‌ها که فراموش نخواهد شد.

وی تاکید کرد: بدانند که ملت ایران و ملت‌های منطقه انتقام این خون را روز مناسبی از آنان خواهند گرفت.

رئیس جمهور گفت: ما امروز با دو عرصه مهم مواجهیم یکی عرصه مقاومت در برابر جنگ اقتصادی است که از سال ۹۷ بر ما تحمیل کردند.

ترامپ در هفته‌های آینده از زندگی سرنگون می‌شود

آقای روحانی تصریح کرد: ترامپ مانند صدام بود، صدام هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کرد و سرنگون شد و ترامپ نیز سه سال جنگ اقتصادی را بر ما تحمیل کرد که او هم در هفته‌های آینده سرنگون می‌شود؛ نه از حکومت که از زندگی.

رئیس جمهور، ترامپ را آدم بی آبرویی دانست که نامش به علت ظلم‌ها و جنایاتی که مرتکب شده است در تاریخ می‌ماند.

آقای روحانی همچنین شرط مقاومت در برابر جنگ اقتصادی دشمن را همکاری و تقویت دولت دانست و گفت: هر کس دولت را تضعیف کند و بگوید ضد آمریکاست دروغ شاخدار گفته است.

رئیس جمهور افزود: هر کسی ضد آمریکاست باید در شرایط جنگ اقتصادی که دولت در میدان جنگ حضور دارد و فرمانده این جنگ رئیس جمهور است، چون ما در میدان جنگیم و با آمریکا می‌جنگیم هر کس این دولت را تضعیف کند بخواهد یا نخواهد حامی آمریکاست.

وی گفت: هرکس در این شرایط به بخش‌های توسعه کشور اعم از بخش خصوصی، بازرگانان، واردکنندگان، صادرکنندگان و تلاشگران عرصه‌های کشاورزی، صنعت و خدمات ضربه بزند از امریکا حمایت کرده است.

رئیس جمهور تاکید کرد: امروز روزی است که باید برای توسعه کشور یکدیگر را یاری کنیم، امروز، روز وحدت است و هر کس وحدت را بشکند و فاصله و اختلاف بیاندازد طرفدار آمریکاست.

آقای روحانی افزود: امروز همه باید با وحدت، ایثار، حضور در صحنه و با حمایت از دولت بتوانیم از این جنگ اقتصادی خارج شویم و به امید خدا با پیروزی خارج می‌شویم.

رئیس جمهور جنگ با ویروس کرونا را عرصه جنگ دوم دانست و تاکید کرد: این ویروس خطرناکی است که همه باید با آن مبارزه کنیم، جامعه بهداشت و درمان در خط مقدم این مبارزه هستند که همه باید آنان را یاری کنیم.

آقای روحانی همچنین رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را ضروری دانست و از مردم بابت رعایت این شیوه نامه‌ها و همراهی آنان در دو ماه گذشته برای خروج کشور از شرایط بحران و رسیدن به شرایط نسبتا قابل قبول قدردانی کرد.

رئیس جمهور بار دیگر تاکید کرد: باید این راه را ادامه دهیم، شیوه نامه‌های بهداشتی را به دقت اجرا کنیم و تجمعات اعم از تجمعات رفاقتی، فامیلی، دوستی، ملی و دینی را کنار بگذاریم، باید فاصله گذاری‌ها را مراعات و از خداوند تبارک و تعالی استمداد کنیم تا این مشکلات برطرف شود.

خوشحالم که سد بسیار مهمی در شمال غرب کشور به بهره برداری رسید

آقای روحانی افزود: این فقط منحصر به میدان جنگ نیست ممکن است کاری در عرصه آب و برق، انرژی، توسعه کشور و در صحنه مذاکره با دنیا انجام شود که همه احساس غرور کنند این مهم است که ما کاری کنیم که برای ملت و گاهی برای امت غرورآفرین باشد.

رئیس جمهور گفت: بسیار خوشحالم که سد بسیار مهمی در شمال غرب کشور به بهره برداری رسید، که می‌تواند دریاچه سرنوشت سازی را برای زندگی مردم احیا کند. br/ وی افزود: خوشحالم که خداوند توفیق داد به یکی از آرزوهایم رسیدم و بزودی به جشن احیای دریاچه ارومیه می‌رسیم.

رئیس جمهور گفت: کشاورزی، سلامت و زندگی حدود ۱۵ میلیون نفر در غرب کشور مرهون این دریاچه است که نگین کبود آن منطقه است و زندگی آنان را تامین می‌کند و این سد و دیگر طرح ها، طرح‌های بزرگی بود که افتتاح شد.

آقای روحانی افزود: خوشحالم بگویم روزی که دولت یازدهم کارش را آغاز کرد ۱۴۴ سد در کشور داشتیم و در پایان دولت دوازدهم ۲۰۱ سد به یادگار می‌گذاریم و در مجموع در این هشت سال ۵۷ سد به شمار سد‌های کشور افزوده می‌شود.

رئیس جمهور گفت: امروز چهلمین سد به بهره برداری رسید و دیگر سد‌ها نیز تا پایان دولت تکمیل و افتتاح می‌شود.

آقای روحانی افزود: در عرصه شبکه آبیاری نیز در هشت سال ۲۳۳ هزار هکتار شبکه ایجاد شد، اعم از شبکه یک و دو که شامل آبیاری و زهکشی است و رقم بسیار بزرگی در تاریخ ایران محسوب می‌شود.

وی همچنین شمار تصفیه خانه‌های افتتاح شده آب در دولت‌های یازدهم و دوازدهم را ۵۶ واحد و شمار تصفیه خانه‌های فاضلاب را ۱۰۱ واحد برشمرد که زمینه ساز زندگی بهتر برای مردم و نیز توسعه کشاورزی و خودکفایی تا رسیدن به امنیت کامل است.

آقای روحانی از مسئولان وزارت نیرو، شرکت‌های بخش خصوصی، جوانان و مردم بابت مشارکت در اجرای این طرح‌های مهم قدردانی کرد.
 
بهره برداری از ۲۵ طرح وزارت نیرو در ۴ استان
 
در سی و نهمین هفته از افتتاح طرح‌های ملی، ابتدا وزیر نیرو گزارشی از برنامه‌ها و طرح‌های این وزارتخانه ارائه کرد و پس از پاسخ به سوالات آقای روحانی بهره برداری از این طرح‌ها آغاز شد.

سد " کانی سیب " پیرانشهر و شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی کرم آباد (ارس غربی) در آذربایجان غربی، ۶ نیروگاه مقیاس کوچک در استان‌های مازندران و اصفهان، ۱۴ پست و طرح خطوط و شبکه فوق توزیع برق در استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان و مازندران، آبرسانی به ۱۳ روستا و برق رسانی به ۵۷ روستا در استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل و مازندران، طرح‌هایی هستند که با دستور رئیس جمهور بهره برداری از آن‌ها آغاز شد.

سد " کانی سیب " قرار است ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب به دریاچه ارومیه منتقل کند که جزو طرح احیای این دریاچه است و آب این سد از طریق تونل ۳۶ کیلومتری به دریاچه ارومیه خواهد رسید. این طرح‌ها با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۷۶۱ میلیارد تومان تکمیل شده است.

با افتتاح این تعداد طرح از ۲۵۰ طرحی که قرار است تا پایان سال به بهره برداری برسد، ۱۹۰ طرح با سرمایه گذاری ۵۴ هزار میلیارد تومان تکمیل شده است.
 
تاکنون ۶ میلیارد و ۱۳۳میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده است

وزیر نیرو نیز در این آیین با بیان اینکه وظیفه ما به عنوان وزارت نیرو در ستاد احیای دریاچه ارومیه رها سازی آب از سازه‌های آبی است، گفت: تاکنون ۶ میلیارد و ۱۳۳میلیون مترمکعب آب رهاسازی شده است برای تامین حق آبه زیست محیطی دریاچه البته مصارف کشاورزی سالی ۸ درصد به روش‌های مناسب کاهش یافته است.

رضا اردکانیان با اشاره به اینکه سد کانی سیب نیز در راستای افزایش ورودی آب به دریاچه ارومیه ساخته شده، ادامه داد: سد کانی سیب سد بزرگ و مهمی است ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری برای این سد صورت گرفته است.

به گفته وی، این سد توانایی دارد ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب تنظیم شده را در طول سال به دریاچه ارومیه واریز کند که البته قدرت تنظیم آن بیش از ۷۰۰ میلیون متر مکعب است.

اردکانیان افزود: خوب است مردم در باره دریاچه ارومیه بدانند در ۲۰ سال بین سال‌های ۱۳۷۴ تا ۱۳۹۳ با وجود بارش‌های متنوعی که بود هرساله ۴۰ سانتیمتر به طور متوسط افت طراز دریاچه را داشتیم.

وزیر نیرو اظهار کرد: اگر آن روند ادامه می‌یافت و درمان شروع نمی‌شد دریاچه سال ۱۳۹۶ خشک شده بود.

وی ادامه داد: بر اثر فعالیت‌هایی که در فاصله سال‌های ۹۳ که شروع آن ۹۲ بود تاکنون صورت گرفته اکنون ۷۱ سانتیمتر افزایش تراز دریاچه محقق شده است به این معنا که ۷۵۰ کیلومتر مربع وسعت دریاچه افزوده شده است.

اردکانیان افزود: حجم آب دریاچه نیز از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب به بیش از سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است یعنی بیش از دو برابر شده است.

وی به ساخت تصفیه خانه‌های فاضلاب اشاره کرد که پساب آن‌ها به دریاچه واریز می‌شود که ۲ تصفیه خانه تا پایان این دولت در ارومیه و تبریز به ثمر خواهد رسید.

اردکانیان با بیان اینکه سد‌هایی نیز ساخته شده که از جمله آن‌ها سد سیلوه و چپرآباد برای انتقال آب از حوضه آبریز مجاور است، افزود: همچنین از حفر چاه‌های غیر مجاز نیز جلوگیری شده است.

۳۴ از ۳۵.۵ کیلومتر تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه حفاری شد

معاون آب و آبفای وزیر نیرو نیز در این آیین گفت: تاکنون ۳۴ کیلومتر از تونل ۳۵.۵ کیلومتری انتقال آب از کانی سیب به دریاچه ارومیه حفاری شده و با حل مشکل در ۱.۵ کیلومتر باقی مانده، احتمال افتتاح این تونل در اوایل سال آینده وجود دارد.

قاسم تقی زاده خامسی افزود: در این ۱.۵ کیلومتر باقی مانده، معضل تولید آب، دستگاه‌های حفار را با مشکل مواجه کرده که با حفر ۱۰ حلقه چاه به عمق ۱۰۰ و ۱۲۰ متر، در صدد حل مشکل برآمده ایم.

وی اضافه کرد: همه ظرفیت تخصصی و تجربیات را برای حل این مشکل به کار گرفته ایم و پیش بینی می‌کنیم که با ۵۰۰ متر پیش روی، این مشکل رفع شود.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو ادامه داد: هم اینک، یکی از دستگاه‌های حفار با اتمام ماموریت، از تونل خارج شده و روند عملیات با یک حفار دیگر ادامه دارد.

تقی زاده خامسی در خصوص سد کانی سیب پیرانشهر نیز بیان کرد: این سد به عنوان مهمترین منبع تامین آب پایدار در راستای احیای دریاچه ارومیه بوده و سالانه ۶۰۰ میلیون مترمکعب از این سد در اختیار این دریاچه قرار می‌گیرد.

وی گفت: این سد، یکی از طرح‌های مهم برای احیای دریاچه ارومیه بوده و علاوه بر ماموریت احیای دریاچه، این سد برای منطقه پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی نیز بسیار مفید است به طوری که از آب آن در راستای تامین آب پایدار کشاورزی و توسعه گردشگری و اشتغال ناشی از آن استفاده خواهد شد.

وی افزود: برای اجرای سد کانی سیب در منطقه پیرانشهر در جنوب غربی آذربایجان غربی، پنج هزار میلیارد ریال توسط دولت تدبیر و امید هزینه شده است.

شهرستان مرزی پیرانشهر در ۱۵۰ کیلومتری مرکز استان و هم مرز با کشور عراق قرار دارد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°