کرونا، عامل بروز حوادث ترومبوتیک در بدن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:35 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۱۷۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
فوق تخصص جراحی قلب و عروق گفت:کرونا عامل بروز حوادث ترومبوتیک یا ایجاد لخته در بدن است که در قلب به سکته‌های قلبی و در مغز به سکته‌های مغزی می‌انجامد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر شاهرخ کربلایی معاون آموزشی بیمارستان سینا افرود: کرونا به محض ورود به بدن عروق اصلی را مورد حمله قرار می‌دهد به گونه‌ای که در قلب حملات قلبی و در نهایت سکته و در مغز انسفالیت و سکته مغزی و در ریه آمبولی و آب آوردن ریه را ایجاد می‌کند که این عوارض مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.
 وی با بیان اینکه کسانی که سابقه نارسایی قلبی دارند نباید از ترس کرونا درمان بیماری خود را به تعویق بیاندازند ادامه داد: به علت مراجعه نکردن بیماران مزمن از ترس کرونا، این روز‌ها با افزایش وخامت بیماری در بیماران قلبی، فشار خون، دیابتی و کبدی روبرو هستیم.
 فوق تخصص جراحی قلب و عروق با بیان اینکه نگرانی جامعه پزشکی مواجهه با سونامی و سیلی از بیماران بدحال پس از کروناست افزود: کسانی که علایمی دال بر وجود توده‌ای هر چند کوچک در بدن خود احساس کرده اند یا بیماران دیابتی که قلب، کلیه و چشمشان در معرض آسیب‌های جدی است نباید معاینات دوره‌ای خود را بعلت ترس از کرونا عقب اندازند.
دکتر کربلایی گفت: به هر حال در این شرایط بیماران باید با زدن ماسک، شستشوی دست ها و رعایت فاصله گذاری به مراکز درمانی مراجعه کنند و بیمارستان‌ها هم با در اختیار گذاشتن امکانات ایمن و استاندارد خیال بیماران را آسوده کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°