وصیت نامه سردار سلیمانی ولایت نامه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:55 - جمعه 26 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۲۱۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
رئیس قوه قضائیه گفت: مکتب شهید سلیمانی در امتداد مکتب امام خمینی و مکتب عاشوراست و باید ابعاد آن برای نسل حاضر و نسل آینده تبیین شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در مراسم نخستین سالگرد شهادت سردار ملی ایرانیان حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان، افزود: رهبر انقلاب فرمودند مکتب شهید سلیمانی باید تبیین شود، این مکتب در امتداد مکتب امام و عاشوراست که باید برای نسل حاضر و آتی تبیین شود که نخستین شاخصه آن اخلاص شهید سلیمانی است.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: کسی که همه وجود او آهنگ خدا دارد برای خدا حرکت و جهاد کرد، امام بزرگوار ما کتاب و سخن بسیار دارند و در جایگاه شخصیت متحول کننده و بوجود آورنده انقلاب عظیم بودند که فرمودند عالم محضر خداست. اگر کسی قبل از هر چیز و بعد از هر چیز خدایی حرکت کند رمز زندگی او خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه دومین شاخصه مهم سردار سلیمانی بصیرت اوست، تصریح کرد: کسی که بصیرت دارد دوست را می‌داند دشمن و ترفند‌های او را می‌شناسد و بصیرت در دین موضوع مهمی است که رهبر انقلاب بار‌ها بر داشتن آن همگان را مورد تاکید قرار دارند و شهید سلیمانی بصیرت داشت.

رئیس قوه قضائیه افزود: کسانی که خطرپذیر و در یک کلمه مرد میدان باشند، چند نفر هستند؟ اگر کسی خطر پذیر بود و در مسیر ولایت و آنچه را که، ولی فقیه گفت نصب العین خود در تمام زندگی قرار داد؛ او ولایی است.

وی افزود: کارنامه شهید سلیمانی حاکی از انسان با بصیرتی است که در همه زندگی اش بصیرت موج می‌زند.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های شهید سلیمانی ولایت مداری بود و وصیت نامه او در حقیقت ولایت نامه بود.

دشمن انتقامی سخت خواهد دید
رئیس قوه قضائیه گفت: دشمن انتقامی سخت خواهد دید، منتظر باشد؛ تا کنون جلوه‌هایی بوده است، اما زمان و مکان آن را نیرو‌های مقاومت تعیین می‌کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم نخستین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید سلیمانی و همراهان، تصریح کرد: سردار سلیمانی منطق و حجت قاطع داشت، اما در مقابل کسی که منطق نپذیرد؛ تنها منطق، مقاومت و ایستادگی است.
وی افزود: حاج قاسم در منطقه تولید قدرت کرد که هرگز نباید به سردی بگراید.
رئیس قوه قضائیه گفت: دشمن بداند با ترور مردان خدا و سرداران سپاه ما، امروز بیش از پیش و هر زمانی باور مقاومت، ایستادگی و سازش نکردن با دشمن در مردم منطقه وجود دارد.
وی خطاب به قاتلان و آمران ترور سردار شهید سلیمانی، خاطرنشان کرد: زندگی پس از این بر آن‌ها سخت خواهد گذشت.
برچسب ها: رئیسی ، سلیمانی ، سالگرد
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۱°