بورس آمریکا و تصمیم برای اخراج شرکت های چینی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:10 - شنبه 04 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۲۳۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵
بازار بورس نیویورک مطابق با دستور اجرایی دولت آمریکا برای اعمال محدودیت بر برخی شرکت‌های چینی که به اعتقاد واشنگتن وابسته به ارتش چین هستند، نام این سه شرکت را از فهرست خود خارج می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به گزارش تارنمای شبکه خبری بلومبرگ، بازار بورس نیویورک اعلام کرد که شرکت‌های "چاینا تلکام"، "یونیکام هنگ کنگ" و "چاینا موبایل" را به علت وابستگی به ارتش چین از فهرست خود خارج خواهد کرد.

براساس بیانیه بازار بورس نیویورک، این سه شرکت از ۷ تا ۱۱ ژانویه از تجارت ممنوع می‌شوند و فرایند خروج آن‌ها از فهرست بازار بورس آغاز شده است.

به نوشته شبکه خبری بلومبرگ، این سه شرکت چینی فهرست جداگانه‌ای در هنگ کنگ دارند. مولد تمام درآمد هر سه این شرکت‌ها در چین است و به جز اینکه نامشان در فهرست بازار بورس باشد، حضور معناداری در آمریکا ندارند. سهام‌های آن‌ها به صورت محدود در بازار بورس نیویورک در مقایسه با عرضه اولیه آن‌ها در هنگ کنگ به صورت محدود مبادله می‌شود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به دنبال جنگ اقتصادی با چین در ماه نوامبر سرمایه گذاری آمریکایی‌ها در شرکت‌های چینی وابسته یا تحت کنترل ارتش چین را ممنوع کرد. طبق این دستور سرمایه گذاران آمریکایی از خرید و فروش سهام شرکت‌های چینی که در فهرست سیاه وزارت دفاع آمریکا قرار دارند، محروم شدند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵°    ۳°