ناگفته هایی از شخصیت و روش‌های مدیریتی حاج‌ قاسم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۸۰۷۲۵۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵
نماینده سابق ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران از نقش محوری سردار سلیمانی در شکست راهبردی و نظامی آمریکا در منطقه گفت و افزود: روحیه قاطع و تصمیم گیری حاج قاسم سلیمانی باعث ترس در دل مهاجمان منطقه انداخته بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"حجت الاسلام علی شیرازی" در گفتگو با تیتر امشب از گفتنی‌ها و ناگفته‌های شخصیت حاج قاسم سلیمانی گفت و افزود: در طول ۳۸ سال شناختی که از سردار شهید دارم می‌توانم ۷۰ ویژگی را مطرح کنم.

نماینده سابق، ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران به نکات برجسته شخصیتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: من در زندگی او بودم و با او رفت و آمد خانوادگی داشتیم. مثل همه مردم مشکل داشت، اما ریالی حق ماموریت نمی‌گرفت. از وضع زدگی او می‌توان فهمید که با شهدا زندگی می‌کرد.

حجت الاسلام شیرازی افزود: او خود باور و خود جوش بود. زمان شناس بود و روحیه انقلابی داشت. شهید سلیمانی مقاوم و صابر بود. در هیچ میدانی عقب نشینی نکرد و اهل مبارزه  و همواره مرد میدان بود. شهید سلیمانی هم مردمی بود و هم مردمدار بود.

او با بیان اینکه این شهید هیچگاه خودبین نبود، افزود: شهید سلیمانی همیشه دگر بین بود و همواره قدر نیرو‌ها و خانواده آن‌ها را می‌دانست. سردار شهید حاج قاسم سلیمانی همواره در جلسات مختلف حرف تازه‌ای داشت.

"عبدالله گنجی" تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به ۴ خواسته استکبار جهانی از جمله آمریکایی‌ها و تفکر مردود شده نقشه جدید آمریکایی‌ها گفت: حاج قاسم سلیمانی خواسته‌های سلطه گران در منطقه را ناکام گذاشت.
گنجی افزود: نگاه شهید سلیمانی در منطقه فرامذهبی بود. دولت عراق با از دادن کرکوک بعنوان شریان تولید نقت ساقط شد.
گنجی افزود: در اندیشه حاج قاسم و رویای ایشان نجات قدس بود. در تمام جبهه‌های مختلف که وارد می‌شد در صهیونیست‌ها و استعمار را در آن می‌دید.
او گفت: غرب با تشکیل چند ملیتی داعش در عمل نتوانست دولت اسلامی که تصور می کرد تشکیل دهد و با شکست مواجه شد.
این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت:وقتی حاج قاسم شهید شد، تمرکزی در شهادت ایشان ایجاد شد اما هیچ کدام به شباهت منطقه کشمیر در آسیای جنوب شرقی نبود در حالیکه حاج قاسم هیچگاه به منطقه کشمیر نرفته بود.
 
"امین حطیط" کارشناس مسائل راهبردی از اندیشه های سیاسی و ضد استعماری شهید حاج قاسم سلیمانی گفت و افزود: شهید سلیمانی میدان های سیاسی و نظامی منطقه را تحلیل می کرد و در تمام میدان ها حضور داشت در جایی که خلاء نظامی بود نیرو وارد می کرد و در برخی مناطق و جبهه های جنگ علیه تروریسم به پشتیبانی می پرداخت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹.۷۹°    ۲۳.۹۹°