مهار موفق موج سوم کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:04 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۲۷۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
رئیس جمهور گفت: در ایران ما موفقیت خوبی در سه موج شیوع کرونا داشتیم و موج سوم سریعتر از آن چه دیگران فکر می‌کردند مهار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با تشکر از مردم ایران که در مناسبت‌های شهادت حضرت زهرا (س) و شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دستورالعمل‌های بهداشتی مرتبط با کرونا را رعایت کردند، گفت: موضوع کرونا یک بیماری و اپیدمی عادی نبود و سراسر جهان را فرا گرفت.
 رئیس جمهور با اشاره به اینکه این بیماری یک آزمایش تاریخی هم برای ملت‌ها و هم برای رهبران کشور‌ها بود، اظهار داشت: برخی کشور‌ها بودند که وقتی این اپیدمی آغاز شد، فقط به فکر مسائل اقتصادی بودند و می‌گفتند اجازه نمی‌دهیم در اقتصاد محدودیت ایجاد شود. کشور‌هایی را هم دیدیم که وقتی هنوز این پاندمی در کشور آن‌ها آغاز نشده بود، کشور‌های گرفتار را تسمخر می‌کردند و بعد از مدت کوتاهی آن‌ها هم گرفتار شدند.
 آقای روحانی ادامه داد: کشور‌هایی هم بودند که فکر می‌کردند با شرایط پلیسی و قرنطینه‌های سختگیرانه می‌توانند این ویروس را ریشه کن کنند؛ بعد دیدند مثمر ثمر واقع نشد و نتوانستند به شرایط قرنطینه سخت ادامه بدهند. وقتی هم که قرنطینه را کنار گذاشتند آن ویروس دوباره فعال شد. برخی کشور‌های دیگر هم بودند که همه پروتکل‌ها را به سخره می‌گرفتند.
 رئیس جمهور افزود: کشور‌هایی هم بودند که مردم شان همراهی کردند و به رهبران شان اعتماد و رهبران آن کشور‌ها به این بیماری توجه داشتند و به مسائل اقتصادی و اجتماعی هم توجه می‌کردند موفق بودند.
 وی اظهار داشت: در ایران ما موفقیت خوبی در سه موج شیوع کرونا داشتیم و موج سوم سریعتر از آن چه دیگران فکر می‌کردند مهار شد.
 آقای روحانی افزود: امروز به جز ۴ شهرستان اغلب نقاط کشور وضعیت شان زرد و نارنجی است و شرایط مساعد است.
 رئیس جمهور به نقش مهم رهبر معظم انقلاب در کشور اشاره کرد و گفت: رهبری از آغاز بر عمل به دستور العمل‌ها تاکید و آن را تکلیف شرعی و قانونی اعلام کردند و شخص خودشان بیش از همه مراعات کردند و این الگویی بسیار مهم و تاثیرگذار برای کشور بود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°