​کاهش میزان بستری و مرگ و میر نسبت به یک ماه قبل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:18 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۲۷۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در کشور روند بیماری نزولی است و میزان بستری در بیمارستان‌ها نسبت به یک ماه گذشته تقریبا یک چهارم و میزان مرگ و میر‌ها تقریبا یک سوم شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر علیرضا رئیسی افزود: تنها راه مقابله با ویروس کرونا رعایت شیوه نامه هاست.
 وی گفت: در استان مازندران وضعیت به شکلی است که موج سوم شروع شده است و اکثر شهر‌ها درگیر هستند. چهار شهر قرمز در کشور داریم که مربوط به مازندران است که شامل سواد کوه شمالی، ساری، آمل و رامسر می‌شود و حتما نیاز است که مراقبت کنیم.
آقای رئیسی گفت: ۴۰۱ شهر وضعیت زرد و ۴۳ شهر وضعیت نارنجی دارند. ۱۵ تا ۱۸ شهر نارنجی مربوط به استان مازندران است و شهر لاهیجان در گیلان نیاز به مراقبت بیشتر دارد و بقیه شهر‌هایی که نیاز به مراقبت دارند مربوط به مازندران هستند.
 وی گفت: امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم این موج را کنترل کنیم.
 دکتر رئیسی افزود: با توجه به تغییر وضعیت از نارنجی به زرد لازم است بگویم کوچک‌ترین غفلت می‌تواند وضعیت را تغییر دهد. ویروس ویروس بسیار قابل سرایتی است و اگر توجه نکنیم ممکن است دوباره درگیر شویم.
 وی ادامه داد: در این ۱۱ ماه باید از کادر درمان، کسبه اصناف و بازاریان و... تشکر کنیم که برغم فشار‌های اقتصادی به خوبی همکاری کردند همه ما باید رعایت کنیم مبادا این شهر‌های زرد تغییر رنگ پیدا کند که اگر به رنگ دیگر تغییر کند باید دوباره محدودیت‌ها را برگردانیم.
دکتر رئیسی گفت: اگر دقت نکنیم ممکن است شاهد موج دوباره بیماری در بهمن و اسفند باشیم.
 وی ادامه داد: طرح شهید سلیمانی با قدرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و همکاری بسیار خوبی را بسیج، نیرو‌های مسلح، هلال احمر و همه سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت رقم می‌زنند و بسیار جای افتخار دارد.
دکتر رئیسی افزود: این حرکت عظیم می‌تواند در حفظ شرایط موجود و بهبود شرایط موجود بسیار موثر باشد و خبر‌های تکمیلی از دستاورد‌های این طرح را در روز‌های آینده به مردم ارائه می‌دهیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°