تداوم ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری خزر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:22 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۲۷۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران گفت: صید تجاری ماهیان خاویاری در سال ۲۰۲۱ ممنوع شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای مختار آخوندی با اعلام این مطلب افزود: در تصمیمی جدید از سوی کمیسیون حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع زنده دریای خزر، صید تجاری ماهیان خاویاری برای سال ۲۰۲۱ ممنوع شد.
 وی گفت: در نشست مجازی اخیر این کمیسیون، نمایندگان پنج کشور ساحلی دریای خزر، بار دیگر ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری را برای جلوگیری از انقراض این گونه ارزشمند آبزی به تصویب رساندند.
 آخوندی افزود: ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری در دریای خزر از سال ۲۰۱۰ آغاز شده و قرار است کشور‌های عضو کمیسیون حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع زنده دریای خزر، آثار ممنوعیت صید این گونه ماهی را بررسی و نتایج را اعلام کنند.
 وی با بیان این که، بر اساس این تصمیم، صید تجاری ماهیان خاویاری در دریای خزر، همچنان قاچاق محسوب می‌شود، گفت: نیرو‌های یگان حفاظت از منابع آبزیان سازمان شیلات و نیرو‌های دریایی و مرزبانی ناجا با متخلفان صید ماهیان خاویاری مطابق قانون برخورد می‌کنند.
آخوندی درباره صید غیر مجاز ماهیان استخوانی در دریای خزر نیز گفت: متاسفانه در مورد ماهیان استخوانی، صید غیر مجاز در استان‌های شمالی کشور صورت می‌گیرد و این به معنای دست دراز کردن در جیب صیادان تعاونی‌هایی است که با مجوز و در زمان‌های تعیین شده از سوی سازمان شیلات به امر صید می‌پردازند.
 مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران، عواملی همچون درآمد کم، بیکاری و نبود شغل را از دلایل ورود برخی از افراد به رودخانه‌ها و دریای خزر برای صید غیر مجاز عنوان کرد.
 مختار آخوندی گفت: صید غیر مجاز، صیدی است که افراد بدون مجوز و بدون رعایت زمان و مکان تعیین شده از سوی سازمان شیلات و با ابزار‌ها و روش‌های ممنوع شده، کار صید را انجام می‌دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°