تحویل ماهواره «پارس ۱» به سازمان فضایی ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:59 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۳۱۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۱
ماهواره «پارس ۱» و ساخت پژوهشگاه فضایی ایران در مراسمی تحویل سازمان فضایی کشور شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در این مراسم که با حضور مرتضی براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران، حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران و معاونین و مدیران دو مجموعه  برگزار شد ماهواره پارس ۱ پس از انجام موفقیت آمیز تمام تست‌های مربوطه به سازمان فضایی ایران تحویل شد.

در این مراسم براری، بر اهمیت توسعه فناوری فضایی و شتاب بخشی به این مسیر تاکید کرد و گفت: خدا را شاکریم که متخصصین پژوهشگاه فضایی ایران در یک تلاش مستمر و خستگی ناپذیر توانستند با وجود تمام محدودیت‌های شیوع ویروس کرونا، این پروژه را مطابق با زمان بندی از پیش تعیین شده به اتمام برسانند و تمام تست‌های مورد نیاز را با موفقیت پشت سر بگذارند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توانمندسازی شبکه طراحی و ساخت ماهواره را یکی از راهبرد‌های اصلی در پروژه‌های فضایی دانست و افزود: هدف ما تداوم همکاری‌های شبکه‌های ایجاد شده در مسیر طراحی و ساخت ماهواره‌ها است و تلاش می‌کنیم با توانمندسازی این شبکه همکار، از رسوب علمی و دانش ایجاد شده به نحو احسن برای توسعه فناوری فضایی و شکوفایی صنعت فضایی کشور بهره ببریم.

رئیس سازمان فضایی ایران استفاده از تمام ظرفیت‌های علمی و اقتصادی کشور را در مسیر توسعه فناوری فضایی بومی از دیگر اولویت‌های سازمان فضایی ایران برشمرد و خاطر نشان کرد: از تمام ظرفیت‌های ملی برای توسعه صنعت فضایی کشور بهره خواهیم گرفت به نحوی که چشم انداز ما رونق این حوزه و رشد و توانمندی تمامی فعالین و بازیگران صنعت فضایی کشور چه در بخش دانشگاهی و تحقیقاتی و چه در بخش خصوصی است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ماهواره پارس ۱ را یکی از عملیاتی‌ترین و پیشرفته‌ترین ماهواره‌های بومی کشور دانست و گفت: در طی طراحی و ساخت این ماهواره گلوگاه‌های فناوری متعددی پیش روی متخصصان ما بود که برای اولین بار در کشور و با کمک متخصصین خلاق ایرانی توانستیم این فناوری‌ها را بومی سازی کنیم و اکنون توانمندی طراحی و ساخت ماهواره‌های سنجشی عملیاتی با کاربرد‌های مورد نیاز در پژوهشگاه فضایی ایران نهادینه شده است.

مرتضی براری ضمن تشکر و تقدیر از تلاش تمامی متخصصین و تیم اجرایی پروژه ماهواره پارس ۱ در پژوهشگاه فضایی ایران و سازمان فضایی ایران ابراز امیدواری کرد تا با ادامه روند توسعه فناوری فضایی درکشور، شاهد ارائه خدماتی کاربردی به کشور باشیم.
برچسب ها: ماهواره ، فضایی ، پارس 1
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°