کمیته ملی المپیک عضو مجمع عمومی فدراسیون نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:40 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۷۳۲۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
فدراسیون فوتبال در بیانیه ای درباره حضور کمیته ملی المپیک در مجمع عمومی فدراسیون اعلام کرد که این کمیته عضو مجمع این فدراسیون نبوده که بخواهد از آن خارج شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فدراسیون فوتبال درباره مطالب منتشره در رسانه‌ها پیرامون عدم عضویت کمیته ملی المپیک در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی ارائه کرد.

در این باره موارد ذیل حائز اهمیت است:

۱- کمیته ملی المپیک به موجب اساسنامه قدیمی فدراسیون هم عضو مجمع عمومی فدراسیون فوتبال نبوده است؛ بنابراین طرح این موضوع که کمیته ملی المپیک از عضویت مجمع عمومی خارج شده، از اساس اشتباه است و این کمیته اصولا عضو مجمع عمومی نبوده که متعاقبا از عضویت خارج شده باشد.

۲- آنچه فیفا در نامه مورخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۰ به کمیته ملی المپیک پاسخ داده با آنچه در رسانه‌ها مطرح شده متفاوت است. فیفا در پاسخ به درخواست کمیته ملی المپیک عنوان کرده که فدراسیون فوتبال ایران می‌تواند ناظرانی را بدون حق رای و بدون حق اظهارنظر به مجمع عمومی دعوت کند.

۳- آنچه مشخص است فدراسیون فوتبال هیچ‌گونه الزام و تکلیفی در این باره ندارد و آنچه فیفا پاسخ داده صرفا اشاره به اختیاری است که مجمع عمومی فدراسیون براساس اساسنامه دارا می‌باشد و مستلزم طی مراحل قانونی و تشریفات مقرر در اساسنامه است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°