مکتب سلیمانی قدرت نرم آزادیبخش قدس شریف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:34 - جمعه 26 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۳۵۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
سردار رحیم صفوی: باید سردار سلیمانی را به عنوان چهره ممتاز در عصر حاضر بشناسیم. قسمتی از ثمره خون شهید سلیمانی و شهدای ما آزادی قدس شریف است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سید یحیی رحیم صفوی - رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در همایش علمی رسانه و مکتب سلیمانی گفت: در آغاز صحبتم وکالت دارم از مقام معظم رهبری که سلام ایشان را به تک تک شما عزیزان و برگزارکنندگان این نشست و شنوندگان و اساتید شرکت کننده برسانم.

او افزود: یکی از تعاریف مکتب را مجموعه‌ای از اعتقادات محکم و اخلاق و رفتار‌های مرتبط و برخاسته از باور‌های قلبی و عملکرد منبعث از اندیشه و تفکر انسان به گونه‌ای که از او شخصیتی جامع و الگو ارائه دهد و یا در تعریف دیگر مکتب مجموعه جهان بینی، ایدئولوژی و نظریه‌های متفاوت، ولی همسو که نیاز‌های فکری و عملی را برای رسیدن به کمال و سعادت انسان روشن می‌سازد.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس افزود: مکتب سلیمانی یعنی مکتب اسلام ناب محمدی که در قرن حاضر رهبری و ایدئولوگ این مکتب حضرت امام (ره) و حضرت امام خامنه‌ای بودند و هستند و مهمترین
کارکرد این مکتب دو پیروزی انقلاب کبیر اسلامی و دفاع مقدس و تشکیل نظام مردم سالار دینی و ایجاد جبهه مقاومت اسلامی در منطقه است.

سردار رحیم صفوی گفت: حاج قاسم سلیمانی محصول و تربیت شده مکبت فوق و رهبران آن است؛ او در سه رکن اساسی شکل گیری شخصیتش یعنی در اندیشه و تفکر در اخلاق و رفتار و در مدیریت و عملکردش نشان داد که در چارچوب مکتب اسلام ناب و امامان انقلاب فکر می‌کند، حرکت می‌کند، اخلاق و رفتارش با مردم، مستضعفین و با خانواده و ملت‌های مسلمان جهان اینگونه است.

سردار افزود: او در مدت ۲۲ سال فرماندهی قدس به شدت تحت تاثیر حکمت عملی و تدابیر اخلاق و رفتار و رهبری خردمندانه سیاسی - نظامی مقام معظم رهبری و مطیع و عاشق رهبر به عنوان، ولی امر مسلمین بود.

او سرداری مومن، خردمند، باهوش، فداکار، اهل تهجد، اهل تدبیر و اقدام شجاعانه در صحنه مقاومت اسلامی علیه متجاوزین و جنایتکاران بود؛ اوهیچگاه نترسید و شجاعت برایش حل شده بود و از روزی که به جبهه‌های دفاع مقدس آمد اینطور بود.

سردار صفوی افزود: شهید سلیمانی تک چهره قهرمان ملی ایران و امت اسلامی در تاریخ مبارزات یکصد ساله ضد ظلم و ضد استعماری ملت ایران و امت اسلامی در منطقه است.

او افزود: تاثیر مدیریت و فرماندهی او در قلمرو ژئوپلتیکی و ژئو استراتژیکی غرب آسیا طی ۲۰ سال گذشته باعث شکست طرح‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های غربی و عربی در منطقه شد.

سردار رحیم صفوی گفت: جوانان عزیزمان می‌توانند به الگوی شخصیتی چندجانبه سردار دل‌ها اتکا کنند و از صبوری او در برابر سختی‌ها و برخی از بی وفایی‌ها که نسبت به او و جبهه مقاومت شد، ولی او استقامت کرد، درس بگیرند.
 
سرلشکر رحیم صفوی ادامه داد: در سال ۷۶ که در نیروی قدس رفتم سردار سلیمانی را به حضرت آقا پیشنهاد دادم و هر دو را آقا همان روز اول آوردند. سردار سلیمانی تک چهره ملت ایران در منطقه است.
 
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس افزود: تاثیر مدیریت و فرماندهی او در قلمرو ژئوپلتیکی و ژئو استراتژیکی غرب آسیا طی ۲۰ سال گذشته باعث شکست طرح‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های غربی و عربی در منطقه شد.
 
دکتر رحیم صفوی ادامه داد: باید سردار سلیمانی را به عنوان چهره ممتاز در عصر حاضر بشناسیم. قسمتی از ثمره خون شهید سلیمانی و شهدای ما آزادی قدس شریف است.
 
وی ادامه داد: جوانان ما برای عبور از مشکلات کشور می‌توانند به مدیریت سردار سلیمانی اتکا کنند و از خانواده دوستی و مهربانی اش و عشق وی به ائمه اطهار و باید درس بگیریم. سردار با قلبش سخن می‌گفت و حرکت می‌کرد. چه خوب است مکتب سلیمانی در دانشگاه‌ها تدریس شود.
 
وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها هم اکنون شکست خورده و مجبور به فرار هستند. ایران بزرگترین تاثیر گذار در چگونگی آینده جهان است. آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها می‌دانند که ملت ایران شجاع هستند و رهبری حکیم دارند. خون به ناحق ریخته این سردار بزرگ او را تبدیل به یک مکتب کرد که همه مسلمان‌های جهان با الهام گرفتن از مکتب سلیمانی سرانجام قدس شریف را آزاد خواهند کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۱°