خبرهای وزیر بهداشت از واکسن های ایرانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:59 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۳۵۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
دکتر نمکی: روند آزمایش انسانی واکسن ایرانی با موفق ترین شیوه تزریق و مراقبت دنبال می شود و از بهمن ماه، فاز 3 آزمایش بالینی آن آغاز می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیانی اینکه در رصدخانه سردار شهید سلیمانی هستیم گفت: خوشبختانه طرح قاسم سلیمانی که با همراهی دستگاه‌های مختلف، بسیج و وزارتخانه‌های دولت و بخصوص کمک مردم شریف و کسبه ارجمند شکل گرفت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همراه بود دستاورد‌های عظیمی داشت.

دکتر نمکی گفت: هفته‌ای که گذشت برای جهان هفته تلخی بود و در آمریکا و اروپا بسیار جانگداز بود به گونه‌ای که امریکا مرگ بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر را در روز تجربه کرد همچنین کشور‌های انگلیس، آلمان و ایتالیا نیز مرگ‌های نزدیک و بیش از هزار نفر در روز داشتند، اما کشور ما خوشبختانه دستاوردی ستودنی داشت و کاهش چشمگیری در سقوط آمار مرگ و میر روزانه داشته ایم و کم کم به آمار دو رقمی نزدیک می‌شویم.

وزیر بهداشت گفت: در مقایسه با نقشه هفته‌های قبل مرتب لکه‌های قرمز کم شده و به نارنجی و زرد تبدیل شده که در آینده نزدیک امیدواریم مناطق زرد نیز به رنگ سفید تبدیل خواهد شد.

دکتر نمکی در ادامه گفت: متاسفانه در مازندران ۴ شهر نارنجی مجدد به منطقه قرمز تبدیل شده است.

وزیربهداشت در ادامه درباره تولید واکسن نیز گفت: واکسن و خبر واکسن را باید به درستی و راستی فقط از وزیر بهداشت پیگیری کرد و به خبر‌های متفرقه در این باره توجه نکنید.

دکتر نمکی گفت: تمام تلاش خود را برای تهیه مطمئن‌ترین واکسن از مطمئن‌ترین راه انجام می‌دهیم و در اولین فرصت که واکسن مطمئن رسید مردم را باخبر خواهیم کرد.

وزیر بهداشت درباره واکسن داخلی نیز گفت: شخصا هر روز یکی دوبار پیگیر حال افرادی که اولین تزریق واکسن را داشته اند هستم و تا امروز ما موفق‌ترین شیوه تزریق واکسن را داشته ایم.

دکتر نمکی گفت: تولید واکسن با مشارکت یک کشور دیگر نیز درحال پیگیری است و از بهمن ماه، فاز ۳ آزمایش بالینی آن آغاز می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°