شهید سلیمانی یک نماد جهانی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:38 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۷۳۸۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اگر بخواهیم شهید حاج قاسم سلیمانی را در یک جمله توصیف کنیم باید بگوییم « شهید سلیمانی یک نماد جهانی است».
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت نخستین سالگرد شهادت فرماندهان مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت: سال گذشته در صبح چنین روزی در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ حادثه‌ای بزرگ و دردناک رخ داد که در تاریخ ثبت شد و به لحاظ حجم، اندازه، عظمت و مظلومیت آن و به خاطر خونی که در آن ریخته شد و همچنین پیامد‌ها و نتایج آن بر کل منطقه در تاریخ جاودانه باقی خواهد ماند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: امروز وظیفه ما در قبال فرماندهان شهید به ویژه حاج قاسم سلیمانی این است که در بسیاری از عرصه‌ها حضور داشته باشیم.
 
 سيد حسن نصرالله دبيركل حزب الله لبنان گفت: از ساعات نخست شهادت فرماندهان نصر، وفاداري گسترده را با حضور مردمي و روي آوردن به طرف ميادين در استانهاي مختلف جمهوري اسلامي ايران شاهد بوديم. تشييع اين دو شهيد، بزرگترين تشييع در تاريخ بشريت بود.
 
سید حسن نصرالله گفت: بار دیگر وفات علامه شیخ مصباح یزدی را به سید علی خامنه‌ای (رهبر معظم انقلاب) و حوزه‌های علمیه و امت اسلامی تسلیت می‌گویم.
 دبیرکل حزب الله لبنان ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) , وفات آیت الله مصباح یزدی را نیز تسلیت گفت و افزود: چند روز گذشته آیت الله شیخ محمد تقی مصباح یزدی عالم بزرگ، فقیه گرانقدر، متفکر اسلامی و عظیم الشأن را در زمانی که شمار متفکران اندک است از دست دادیم. ایشان از عارفان بزرگوار، اولیای صالح خداوند، اساتید تربیت کننده، حکیمان مخلص و مجاهدان ثابت در راه حق و یاریگر مسائل حق خواهانه در این زمانه بود. به این مناسبت به حضور جناب امام خامنه‌ای دام ظله، مراجع بزرگوار، حوزه‌های علمیه، امت اسلامی و به ویژه خانواده شریف و بزرگ ایشان و همه شاگردان و دوستداران او تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند متعال می‌خواهیم ایشان را مورد رحمت قرار دهد و به ایشان درجات عالیه عطا فرماید.
 
سید حسن نصرالله افزود: تنها مقاومت مي تواند با توجه به تسليحاتي كه در اختيار دارد و از حمايت ايران و سوريه برخوردار است از منابع نفتي لبنان حمايت كند. مقاومت در لبنان، مستقل ترين مقاومت در تاريخ است.
 
 دبیرکل حزب الله گفت: اظهارات سردار حاجي زاده فرمانده نيروي هوا فضاي سپاه پاسداران انقلاب تحريف شد. حاجي زاده گفت غزه و لبنان خط مقدم مقابله با اشغالگران اسرائيل است، نه براي (دفاع از) ايران.
 
سید حسن نصرالله افزود: نمي توان كساني را كه با سلاح از ما حمايت كردند با كساني كه با حمايت از اشغالگران اسرائيلي برضد لبنان توطئه كردند برابر دانست.
گروههاي فلسطيني نمي توانند كساني را كه از آنها حمايت مي كنند با كساني كه بر ضد ملت فلسطين و مقدسات آن توطئه مي كنند برابر بدانند.
سوريه نيز نمي تواند كساني را كه بر ضد اين كشور توطئه مي كنند و از تكفيري ها حمايت مي كنند با كساني كه از سوريه دفاع مي كنند و به آن كمك مي كنند برابر بداند.
عراقي ها نمي توانند كساني را كه تكفيري ها را به عراق فرستادند با كساني كه براي آزادي سرزمينشان به عراق كمك كردند برابر بدانند.
سید حسن نصرالله برخي احتمال مي دهند ايران براي پاسخ دادن به دوستان خود تكيه خواهد كرد اما ايران اگر بخواهد پاسخ نظامي يا امنيتي دهد، پاسخ خواهد داد.
او افزود: ايران ضعيف نيست بلكه قدرتمند است و ايران است كه تصميم مي گيرد چگونه و چه زماني پاسخ دهد.
 
وی گفت: نگراني زيادي در منطقه و خليج فارس و سرزمین های اشغالی به علت سالگرد شهادت فرماندهان شهيد سليماني و المهندس وجود دارد. منطقه در وضعيت تنش شديد قرار دارد و نمي دانيم چه حادثه اي و در كجا رخ خواهد داد.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: محور مقاومت توانست با ضربه ترور شهيدان سليماني و المهندس با وجود عظمت آن كنار بيايد. زماني كه فرماندهان ما را مي كشيد پايبندي ما به حق و استحكام ما بيشتر مي شود.
 
او گفت: شهيد سليماني قهرمان و نماد جهاني فداكاري و وفاداري و دفاع از مظلومين است.
 
سيد حسن نصرالله دبيركل حزب الله لبنان در سخناني به مناسبت سالگرد شهادت فرماندهان نصر (حاج قاسم سليماني و ابومهدي المهندس) گفت قصاص عادلانه شهيدان سليماني و المهندس، اين است كه درباره قاتلان آنها اجرا شود، كسي كه كشت و كسي كه اجرا كرد.
قصاص خون حاج قاسم سليماني و ابومهدي المهندس بر هر انسان آزاده و شريفي واجب است.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°