انقلاب اسلامی، الگوی جبهه مقاومت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۰۷۳۹۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
کارشناسان سیاسی معتقدند: امروز نگاه همه فعالان جبهه مقاومت به انقلاب اسلامی و پرچمدار آن آیت الله خامنه‌ای است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدرضا صدرالحسینی، کارشناس مسائل غرب آسیا با حضور در برنامه تیتر امشب گفت: اینکه امروز سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش محبوب قلب مردم ایران و عراق و بسیاری از کشور‌های جهان شده است این است که او با دل کار می‌کرد و درگیر هوا و نفس خود و قدرت طلبی نبود.

او گفت: امروز همه فعالان جبهه مقاومت نگاهشان به انقلاب اسلامی و پرچمدار آن آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران است که از او چیزی جز صداقت ندیده اند.

صدرالحسینی افزود: امروز مردم عراق با حضور در ۱۳ نقطه این کشور، شعار‌هایی ضد امریکایی‌ها دادند و گقتند اگر با پای خود نروید باید با صورت خونین بروید.

وی گفت: این همبستگی که امروز به وجود آمده مفهوم گفتمان غالب بین جبهه مقاومت در مناطق وسیعی از جهان بخصوص در غرب اسیا است.

انقلاب اسلامی، الگوی جبهه مقاومت
او با اشاره به اینکه گفتمان سازی کار ساده‌ای نیست، افزود: وقتی این اتفاق می‌افتد و مقاومت به گفتمان بسیاری از کشور‌ها تبدیل می‌شود نشان از نفوذ آن در لایه‌های مختلف اجتماع است و امریکایی‌ها بعد از روی کار آمدن بایدن احتمالا باید حساب جدیدی برای بعضی مناطق داشته باشند.
 
صدرالحسینی درباره نقش جبهه مقاوت در حضور مردم یمن در مراسم امروز افزود: حضور مردم و مرگ بر امریکا و مرگ بر سعودی به این معناست که آنها به دنبال استقلال هستند و نقاط وحدت افرین برجسته شده است و ایران هراسی که دشمنان به دنبال ان هستند را کمرنگ کند.

حسین کنعانی مقدم، کارشناس مسائل غرب آسیا با حضور در برنامه تیتر امشب گفت: امروز علیرغم تذکرات و محدودیت‌های فراوان مبنی بر پرهیز از اجتماعات به خاطر ویروس کرونا در عراق و تهدیدات مختلف مانند بمب گذاری و انجام عملیات انتحاری در حین برگزاری مراسم، ما شاهد حضور میلیونی مردم در میدان التحریر بغداد پایتخت عراق و بیعت مجدد با آرمان‌های شهدای مقاومت بودیم.

او افزود: این اجتماع میلیونی به این معناست که بر خلاف تصور ترامپ مبنی بر بسته شدن پرونده مقاومت در عراق با شهادت سردار سلیمانی، در تشییع پیکر شهدا و در مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت فرماندهان مقاومت و شعار‌هایی که بر علیه امریکا و نیرو‌های اشغالگر دادند، سیلی محکمی بر صورت امریکا و اشغالگران حاضر در عراق بود.

وی گفت: این اجتماع نشان دهنده این است که مقاومت از جبهه گروه‌های مقاومت خارج و تبدیل به یک جنبش اجتماعی شده و مردم پای جنبش مقاومت ایستاده اند و تنها مختص به یک گروه و یک جبهه خاص نیست و از آسیا و خاورمیانه تا امریکای جنوبی تا افریقا گسترش پیدا کرده است.

شعار‌هایی که امروز در مراسم بزرگداشت فرماندهان مقاومت سرداده می‌شد به این معنی بود که با فشار مردم عراق به دولت، امریکایی‌ها باید هر چه سریعتر از عراق خارج شوند در غیر اینصورت اخراج می‌شوند.
 
او افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی با رفتار خود این احساس را در مبارزان ایجاد کرد که او به دنبال اخراج اشغالگران از سرزمین های اسلامی و عزت مسلمانان و امت اسلامی است به همین دلیل اختلافات بین اقوام مختلف کنار گذاشته شد و با همدیگر به دنبال یک هدف مشخص به مبارزه با تکفیری ها و داعشی ها پرداختند.
 
شیخ محمد صالح الموعد، سخنگوی علمای فلسطین در لبنان گفت: پیروزی با صبر و بردباری به دست می آید.
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی کارهای بزرگی برای فلسطین و فلسطینی ها انجام داد، افزود: این به این معنی است که مسیر این شهید مسیر فلسطین بود.
 
شیخ محمد صالح الموعد گفت: ما علمای فلسطین شهید سلیمانی را شهید امت اسلامی و شهید فلسطین می دانیم.
تمام کارهای شهید سلیمانی در جبهه های مختلف برای فلسطین، تقویت محور مقاومت و خنثی کردن همه تلا شهای کسانی است که علیه این جبهه بودند.
 
انقلاب اسلامی، الگوی جبهه مقاومت
شهید سلیمانی توانست با مهار این مساله و مقابله با آنها فلسطین را از اشغال برای اسرائیل نجات داد.
او با ارسال سلاح برای جبهه مقاومت به وصیت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل قدرت بازدارنده برای مقابله با تکفیری ها و صهیونیست ها در منطقه عمل کرد و توانست جلوی نفوذ تکفیری ها، اسرائیلی ها و امریکایی ها را بگیرد.
 
سخنگوی علمای فلسطین در لبنان گفت: شهادت سردار سلیمانی زیان بزرگی برای فلسطین و فلسطینیان است.
 
شیخ خالد الملا، رئیس جماعت علمای اهل تسنن عراق گفت: این دو فرمانده شهید بخصوص شهید حاج قاسم سلیمانی نقش بسار برجسته ای در خاموش کردن فتنه طایفی داشتند و در مقابل طرح استکبار جهانی و صهیونیست ها در متفرق کردن گروه ها و طوائف ایستادگی کردند.
 
انقلاب اسلامی، الگوی جبهه مقاومت
شهید قاسم سلیمانی یک فرمانده میانه رو بود و نقش برجسته ای در حمایت از گروه های سنی میانه رو داشتند.او همیشه می گفت مشکلات بین شیعه و سنی های عراق ساخته و پرداخته امریکا و صهیونیست ها است.
 شیخ خالد الملا افزود: الگوی انقلاب مردم عراق انقلاب اسلامی بود که در آن گروه های مختلف مردمی با اتحاد و همبستگی مقابل زورگویان و متجاوزان ایستادگی کردند و توانستند با رهبر امام خمینی (ره) و با اتحاد خود به پیروزی برسند.
عراقی ها هم با الگو قرار دادن ان نام انقلاب خود را انقلاب اتحاد و انقلاب همبستگی گذاشتند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۵۹°    ۲۹.۹۹°