تبلیغات حمله آمریکا به ایران، جنگ روانی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:29 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۴۰۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: تبلیغات رسانه‌های بیگانه و فارسی‌زبان خارجی درباره حمله آمریکا به ایران یک جنگ روانی است که می‌خواهد مردم را نگران کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سیدمحمد مرندی کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه هیچ کشوری برای حمله به کشور دیگر از قبل اعلام نمی‌کند، اظهار کرد: رسانه‌های فارسی‌زبان دولت‌های خارجی یا رسانه‌هایی که از کشور‌های خارجی پول می‌گیرند تا این حرف‌ها را بزنند هدفشان تبلیغات و جنگ روانی است و می‌خواهند مردم را نگران کنند.

وی این اقدام رسانه‌های بیگانه را از اهداف همیشگی آن‌ها توصیف کرد و افزود: اینکه دو هواپیما پرواز کنند و بروند، تهدید محسوب نمی‌شود. اگر دولتی بخواهد حمله کند، نمی‌آید اول هواپیما یا کشتی هایش را از منطقه بیرون کند، بنابراین بعید است که اتفاقی بیفتد.

این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: اگر آمریکایی‌ها واقعاً بخواهند با ایران دربیفتند، باید صد‌ها هزار سرباز بیاورند و ده‌ها کشتی، ناو هواپیمابر و هواپیما به منطقه اعزام و پایگاه هایشان را تجهیز کنند. 

مرندی با بیان اینکه آمریکا اکنون با بحران اقتصادی و شکاف عمیق در داخل مواجه است، گفت: اگر ترامپ بخواهد به ایران حمله کند، نصف مردم آمریکا قیام می‌کنند و می‌گویند این اقدامات برای این است که ریاست جمهوری را واگذار نکند، بنابراین نه در داخل آمریکا اجماع کافی در این مورد وجود دارد و نه نیرو‌های آمریکایی در منطقه آمادگی چنین حمله‌ای را دارند.

مرندی افزود: نباید حرکات نیرو‌های آمریکایی‌ را در منطقه جدی گرفت، اما از آنجا که ترامپ آدم بی عقلی است باید نیرو‌های مسلح ما آماده باشند.

وی گفت: در صورت هر گونه حمله، کشور‌های منطقه‌ که آمریکا در آن‌ها پایگاه دارد به شدت آسیب پذیرند و ضربه متقابل بدتر خواهد بود بنابراین نباید درباره این شرایط کوچک‌ترین دغدغه‌ای داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°