شیطنت‌های واشنگتن از چشم ما پنهان نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:51 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۴۱۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه اقدامات، تحرکات و شیطنت‌های آمریکا از چشم ما پنهان نیست، گفت: نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و نظامی ما به تحرکاتِ به‌ظاهر پنهان آمریکا در منطقه و عراق اشراف کامل دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران، با اشاره به سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: با وجود محدودیت‌ها، با حضور مقامات مقاومت، کشوری و لشکری در داخل و خارج از منطقه، بزرگداشت درخوری برای ایشان برگزار شد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی و پرداخت غرامت به خانواده جانباختگان بیان کرد: تصمیمی که هیأت دولت گرفته، ناظر بر پرداخت یکسان دیه به همه قربانیان این هواپیماست.

خطیب‌زاده افزود: موضوع دیه به هیچ وجه جایگزین پرونده کیفری که در دست پیگیری است، نیست. پرونده مسببان این حادثه با جدیت در حال پیگیری است.

اعلام ناخرسندی از رفتار عراق و افغانستان در شورای امنیت

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره رأی ممتنع عراق و غیبت افغانستان در جلسه روز پنج‌شنبه سازمان ملل که درباره ایران بود، گفت: نکته بسیار مهم و قابل توجه روز پنج شنبه در سازمان ملل این بود که آمریکا برای سومین بار در اقدامات خود علیه ملت ایران در سازمان ملل شکست خورد.

خطیب زاده شکست آمریکا در جلسه اخیر سازمان ملل متحد را موجب انزوای روزافزون مقامات کاخ سفید دانست و گفت: این شکست مفتضحانه‌ای بود. البته رفتار همسایگان ما قابل توجه است و ما ناخرسندی خود را به همسایگانمان اعلام کردیم. البته نخست‌وزیر عراق گفت که این مسئله را پیگیری خواهد کرد.

وی تاکید کرد: خود همسایگان می‌دانند ماجراجویی آمریکا تا چه اندازه به ضرر کشور‌های منطقه است.

کشور‌های منطقه در دام شیطنت‌های آمریکا نیفتند

خطیب‌زاده درباره گزارش پنتاگون مبنی بر بازگشت ناو هواپیمابر آمریکایی به خلیج فارس، اظهار داشت: اقدامات و تحرکات و برخی شیطنت‌های آمریکا از چشم ما پنهان نیست و نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی و نظامی ما به تحرکات به ظاهر پنهان آمریکا در منطقه و عراق اشراف کامل دارند. پیام‌ها با شفافیت به واشنگتن و کشور‌های منطقه هم گفته شده است و به این کشور‌ها گفته شده در دام این شیطنت‌ها نیفتند. با دقت این تحرکات را مدنظر داریم.

وی افزود: نقش عوامل و متحدان رژیم اشغالگر قدس را در برخی ایجاد تنش‌ها به ویژه در عراق شاهد هستیم. البته جوابمان این است که به دنبال تنش نیستیم، ولی در دفاع از منافع ملی و کیان خود ذره‌ای کوتاه نمی‌آییم و با جدیت پاسخ می‌دهیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سؤالی گفت: سردار سلیمانی با تمام قوا و نیرو، داعش را در عراق شکست داد و این‌ها در خاطره و حافظه این ملت و منطقه باقی می‌ماند.

خطیب‌زاده درباره پرونده مشترک ایران و عراق در خصوص سردار سلیمانی ادامه داد: یک موضوع جدی، بُعد عراقی این پیگیری است. سردار ما به دستور رئیس جمهور کشور دیگر ترور شد. دولت عراق مسئولیت داشته و در حوزه مشترک کار‌هایی شده و ادامه هم خواهیم داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°