موفقیت عمــلیات تست گـرم لیــزر پرتوان kw ۱۰
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:50 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۷۴۲۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
با همت متخصصان و دانشمندان ایرانی و با کسب دانش فنی ساخت «لیزر پرتوان»، ایران عنوان پنجمین کشور سازندۀ این نوع لیزر‌ها را به خود اختصاص داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، از موفقیت آمیزبودن عمــلیات تست گـرم لیــزر پرتوان kw ۱۰ در دهم دی ماه با همکاری این شرکت در مرکز علوم و فنون لیزر ایران خبر داد و گفت: با کسب این موفقیت ارزشمند قرار است از اردیبهشت ۱۴۰۰، این لیزر جایگزین لیزر گازی ساخت آلمان در شرکت فولاد مبارکه شود.
سید مهدی نقوی افزود: آبان سال گذشته در نمایشگاه اپتیک و لیزر شرکت فولاد مبارکه با مرکز علوم و فنون لیزر ایران قراردادی مبنی بر تولید و ساخت لیزر فیبری و پرتوان kw ۱۰ به امضا رساند و امروز پس از گذشت حدود یک سال، تست گرم لیزر با موفقیت پشت سرگذاشته و توان ساخت لیزر پرتوان در ایران محقق شد.
وی گفت: استفاده از لیزر وطنی برای شرکت فولاد مبارکه در مقایسه با نمونۀ خارجی، از لحاظ میزان هزینه، حدود ۵۰ درصد ارزان‌تر تمام می‌شود و در نتیجه از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌کند.
معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه اصفهان با تأکید بر این موضوع که ساخت لیزر پرتوان اقدامی دانشی و متکی بر تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته است افزود: درصورتی که ساخت لیزر پرتوان در داخل کشور فراهم نمی‌شد، تولید محصولات سرد در فولاد مبارکه با مشکل مواجه می‌شد.
سید مهدی نقوی، لیزر را یکی از اقلام گران‌قیمت در صنعت برشمرد و گفت: اکنون با دسترسی به توان ساخت لیزر پرتوان در داخل کشور، برنامه‌ریزی برای ساخت ماشین‌های جوش لیزری و برش لیزری فراهم خواهد شد تا با ساخت آن‌ها با قیمت‌های مناسب، این دست از ماشین‌آلات را در اختیار دیگر صنایع قرار دهیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°