سامانه اطلاعات رفاه ایرانیان رونمایی شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:11 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۴۴۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: امروز شاهد رونمایی از سامانه اطلاعاتی رفاه ایرانیان هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمد شریعتمداری در نوزدهمین جلسه شورای اجرائی فناوری اطلاعات افزود: در اجرای سیاست‌های دولت الکترونیک امروز شاهد رونمایی از پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان هستیم که اخیرا در جلسه شورای هماهنگی سران سه قوه مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفت و بر تقویت آن تاکید شد.

او گفت: این یکی از دستاورد‌های اساسی دولت تدبیر و امید است و مطابق ماده ۱۶ قانون ساختار‌های جامع رفاه اجتماعی بر مبنای مواد ۷۲ و ۸۱ قانون برنامه ششم توسعه مکلف به ایجاد چنین پایگاهی برای ارائه صحیح منابع به بخش رفاهی بودیم تا به سمت شناسایی نیازمندان واقعی جامعه برویم.

وزیر کار ادامه داد: بر همین اساس در سالی که پرداخت یارانه‌ها را شروع کردیم از کلیه خانوار‌هایی که تقاضای کمک و هر گونه یارانه‌ای از دولت داشتند اجازه گرفتیم و این پایگاه شکل دقیق تری گرفت.

شریعتمداری افزود: بر مبنای اطلاعات موجود در این پایگاه امکان حکمرانی داده محور برای کشور بیش از پیش فراهم می‌شود و تحلیل آماری اطلاعات بر مبنای اطلاعات ثبتی یکی از دستاورد‌های مهم این سامانه است که با همکاری شرکت‌های دانش بنیان جوانان اندیشمند کشور و باهمکاری معاونت رفاه وزارت کار امروز آماده ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°