وزیر اطلاعات: از خون حاج قاسم نمی‌گذریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:07 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۴۷۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
وزیر اطلاعات گفت: از دست دادن سرمایه‌ای مانند حاج قاسم قابل جبران نیست و دشمنان ما می‌دانند که جنایت بزرگی را مرتکب شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی صبح امروز در حاشیه حضور در گلزار شهدای کرمان در جمع خبرنگاران افزود: اینکه کی و چگونه این انتقام گرفته شود بستگی به اراده جمهوری اسلامی دارد و جمهوری اسلامی به موقع این انتقام سخت را از دشمن خواهد گرفت و این کار را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

وی تاکید کرد: خون سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پایمال شدنی و جبران شدنی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین علوی تصریح کرد: ما در برابر خون این شهید بزرگوار و همرزمانش رسالت داریم و این رسالت ما چند وجهی است.

حجت الاسلام و المسلمین علوی بیان داشت: رسالت ما در برابر خون حاج قاسم چند وجهی است یک وجه آن پرداختن حقوقی به موضوع است.

وی گفت: تمام مستندات تروریسم دولتی و این نقض حاکمیت ملی کشور دیگر در این ترور دولتی وجود دارد و بیش از هزار صفحه در این زمینه کار حقوقی انجام شده است.

وزیر اطلاعات افزود: این وزارتخانه با همکاری دیگر دستگاه‌ها پرونده‌ای را تنظیم کرده اند و آماده ارائه در مجامع حقوقی و بین الملی است و امیدواریم مظلومیت این شهید در مجامع حقوقی صدای خود را به گوش جهانیان برساند.

وی تاکید کرد: اضافه بر جنبه حقوقی همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند جمهوری اسلامی ایران از خون حاج قاسم نمی‌تواند بگذرد و قابل گذشت نیست بخصوص که دشمن با وقاحت تمام آمده و این حرکت تروریستی را بر عهده گرفته و به نوعی روی آن مانور داده است.

حجت الاسلام علوی ادامه داد: این جالب است که ترور انجام دهند، حاکمیت یک کشور را نقض بکنند و حقوق بشر ادعایی خود را زیر پا بگذارند و بعد ژست بگیرند.

وزیر اطلاعات به شهادت شهید فخری زاده نیز اشاره کرد و گفت: مطالعات کامل و شناسایی انجام شده، ولی کار پایان یافته نیست و در حال انجام است امیدواریم با دعای مردم و همت و هوشیاری سربازان گمنام امام عصر (عج) و سایر دستگاه‌های اطلاعاتی مرتبط با موضوع بتوانیم قاتلان را به دستگاه عدالت بسپاریم و مجازات شوند.

وی ادامه داد: منتها قاتلان که به عنوان مباشران در قتل می‌شناسیم فرع این قضیه هستند لذا قاتلان اصلی این امر رژیم تبهکار صهیونیستی و اشغالگر قدس است که حیات خود را در همین حرکت‌های تروریستی و بزدلانه جستجو می‌کند.

وزیر اطلاعات گفت: رژیم صهیونیستی با این ترور مرتکب جنایت و اشتباه بزرگی شد و می‌داند با شهادت افرادی مانند شهید فخری زاده باید منتظر نابودی نه چندان دور خود باشد.

وی ادامه داد: ایران فخری زاده‌های بسیار و سردار سلیمانی‌های زیادی تربیت کرده و جای شهیدان فخری زاده و سلیمانی با رفتن آن‌ها خالی نمی‌شود و کسانی که در مکتب حاج قاسم و در کلاس فخری زاده پرورش یافته اند جای آن‌ها را پر و راهشان را ادامه می‌دهند و این آرزو بر دل دشمنان می‌گذارند که راه این شهیدان ابتر بماند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°