شگفتی رویترز از ابابیل های ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:40 - سه‌شنبه 30 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۵۰۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱
خبرگزاری «رویترز» در گزارشی نوشت که ایران انواع پهپاد‌های بومی را چند روز بعد از برگزاری مراسم سالگرد شهادت نظامی ارشد خود (سردار شهید قاسم سلیمانی) به وسلیه حمله پهپادی آمریکا به عراق، در یک رزمایش به نمایش گذاشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این خبرگزاری نوشت که ایران و نیرو‌های حامی این کشور در منطقه در سال‌های اخیر در مناطق مختلف منطقه رو به استفاده از پهپاد‌ها آورده اند.

یک مقام دولت آمریکا نیز چندی قبل گفت که فراتر از بحث تجسسی، پهپاد‌های ایران قابلیت حمل مهمات را دارند و می‌توانند حملات انتحاری بر روی اهداف انجام دهند.

رویترز در بخش دیگر این گزارش نوشت، ایران با وجود تحریم‌های بین‌المللی و عدم اجازه واردات تسلیحات، صنایع نظامی خود را با مدد تولیدات داخلی توسعه داده است.

چندی قبل نیز یک نشریه صهیونیستی در گزارشی با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از سوی ایران و نمایش انوع تجهیزات جنگی از جمله موشک و پهپاد نوشت، ایران اینک ابرقدرت پهپادی و یکی از کشور‌هایی است که شمار زیادی پهپا‌های کوچک، بزرگ و انتحاری را می‌سازد.

نخستین تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران از امروز آغاز می شود.
این رزمایش 2 روزه با شرکت صدها فروند از پهپادهای عملیاتی نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش در منطقه عمومی سمنان و مرزهای ایران اسلامی برگزار می‌شود. در این رزمایش انواع پهپادهای بومی ارتش ماموریت‌های مختلف رزمی، مراقبت و شناسایی و انتحاری در بردهای پروازی مختلف را به اجرا خواهند گذاشت.
همچنین برخی تجهیزات، دستاوردها و زیرسامانه‌های پهپادی تولید شده در ارتش و صنایع دفاعی رونمایی و بکارگیری خواهد شد.
برچسب ها: پهپاد ، ایران ، رزمایش ، رویترز
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۲°