در صیانت از حقوق عامه با کسی تعارف نداریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:23 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۷۶۰۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
دادستان کل کشور گفت: صیانت از حقوق عامه از وظایف دادستانی است و ما در قوه قضائیه صیانت از حقوق عامه را خط مقدم قرار دادیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در جلسه شورای عالی استان‌ها به بحث صیانت از حقوق عامه اشاره کرد و گفت: آنقدر موارد و موضوعات متنوع در تضییع حقوق عامه می‌بینیم که نمی‌رسیم به همه آن‌ها رسیدگی کنیم، چه کسی باید جلوی این کار را بگیرد؟
 
در صیانت از حقوق عامه با کسی تعارف نداریم

وی گفت: شما شورا‌ها می‌توانید در امر پیشگیری از این تخلفات بازوی توانمند قوه قضائیه و دادستانی باشید و در واقع صیانت از حقوق عامه که در قانون هم پیش بینی شده اولین اقدام احقاق حقوق عامه است، چون شما شورا‌ها می‌توانید بازوی توانمند دستگاه قضایی باشید و قوه قضائیه در این خصوص دست نیاز به سوی شما دراز می‌کند.

حجت الاسلام منتظری افزود: در این خصوص اول خود شما شورا‌ها از قدرت و توان خودشان برای احقاق حقوق عامه استفاده کنید و اجازه ندهید که کسی در هر سطحی بخواهد به حقوق عامه تجاوز کند اعم از اینکه رئیس باشد یا مدیر و وزیر و وکیل؛ از هیچ کس واهمه نداشته باشید.

وی گفت: اگر وزیری، وکیلی یا مسئول عالی رتبه‌ای آمد و خواست به منابع ملی و حقوق عامه تجاوز و تعدی کند با آن‌ها برخورد شود و هیچ حریمی را در این زمینه برای کسی قائل نباشید و هر کس در هر شرایط و موقعیت و مقامی اگر به حقوق عامه و بیت المال خواست تجاوز کند برخورد کنید.

در مرحله نخست با زبان خوش و اگر دیدید حریف نمی‌شوید در همان مرحله به قوه قضائیه یا دستگاه‌های ذیربط گزارش کنید.

دادستان کل کشور گفت: در بحث حقوق عامه با هیچ کس تعارف نداریم و اگر موضوعی را به دادستانی منتقل کردید و دیدید کوتاهی کرد در مرحله بعد به بنده گزارش کنید و اگر دیدید بنده کوتاهی کردم به رئیس قوه قضائیه منتقل کنید.

وی گفت: یکسری وظایف بر عهده شماست و شورای عالی استان‌ها فوق العاده می‌تواند در این خصوص به قوه قضائیه کمک کند و بازوی توانمند قوه و دستگاه‌های ذیربط باشد.

وی گفت: باید با چشم‌های باز و بیدار مدام رصد کنید و هر جا دیدید به حقوق عامه تجاوز می‌شود در دم جلوگیری و در چارچوب قانون برخورد شود و در این زمینه می‌توانید فوق العاده کمک کار باشید.

منتظری گفت: برای این کار نیز تفاهمنامه و توافقنامه نیازی نیست ما وظیفه داریم اقدام کنیم و بنده به تمام دادستان‌های سراسر کشور و در جا‌هایی که دادستانی نیست به دادگاه‌های بخش که همان مسئولیت دادستان‌ها را دارند، اعلام می‌کنم همکاری کنند.

شورا‌ها که یک شبکه بسیار گسترده‌ای را در سراسر کشور دارند در شرایطی که با دادستان‌ها تعامل کنند حتما می‌توانند کمک کننده باشند به ویژه که امروز قوه قضائیه کمرش را برای مبارزه با فساد محکم بسته و هیچ حد و مرزی را نیز قائل نشده است.

دادستان کل کشور افزود: قوه قضائیه مدتهاست که عزم خود را برای برخورد با فساد و تعدی کنندگان به بیت المال جزم کرده که البته برخورد با فساد نیازمند تعامل و همکاری با سایر بخشهاست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°